пʼятниця, 28 лютого 2014 р.

Квіти...

Квіти on PhotoPeach

Літо  на моїх світлинах.... Хочеться літа...

Ми пам'ятатимемо

День за днем ми віддаляємось від тих кривавих днів, які потрясли, сколихнули весь цивілізований світ. Але що далі, то все більше , сильніше ці криваві події врізаються в нашу пам'ять, не дають спокійно жити. Все не так просто. Ми не прокинулись відразу в новій країні. За неї треба боротись далі. В ім'я тих, хто віддав за нас своє життя, в ім'я тих, хто далі стоїть на Майдані. Герої не вмирають! Ми пам'ятатимемо вас! Україна пам'ятатиме вас!
Знаєте, чомусь на згадку приходять слова дагестанця Расула Гамзатова :"Мне кажется порою, что солдаты, с кровавых не пришедшие полей, не в землю нашу полегли когда-то, а превратились в белых журавлей". Наша "Небесна сотня", це про вас, наші білі ангели. Звідти, з небес ви будете нас охороняти.
 Серед вас були  вчителі., студенти, журналісти, пенсіонери, фермер, робітники, художник... Чиясь мати втратила сина, дружина - чоловіка, діти - батька...Наймолодшому героєві - Назару Войтовичу було 17, Устимові Голоднюку - 20, Роману Гурику - 19, Сашкові Плеханову -22.... Серед загиблих -українці, білорус, росіянин і грузин... Вони віддали своє життя за нашу Україну!
 І це вони - екстремісти?! Фашисти?!
А на цих світлинах, на Тернопільському Євромайдані, котрий, як і у всій Укоаїні, починався як мирна акція, теж екстремісти? Лише тому, що хочемо нормально жити? Тут, на Тернопільському Майдані, почалась дорога наших земляків до Київського майдану .

Листопад 2013 року











24 лютого 2014 року
 Тисячі тернополян зібрались на Майдані мистецтв на поминальну молитву за загиблими на Євромайдані, за "Небесною сотнею". Віднині Майдан мистецтв буде переіменовано на Площу Героїв  Євромайдану. Так вирішила громада Тернополя. 











 "Небесна сотня" Ким вони були...
Правда 
http://doba.te.ua/novyny/nebesna-sotnya-kym-vony-buly-foto.html

Героїня Майдану Олеся Жуковська потребує допомоги!
детальніше тут:
http://www.tv4.te.ua/suspilstvo/3436-heroinia-maidanu-olesia-zhukovska-z-ternopilshchyny-potrebuie-dopomohy

четвер, 27 лютого 2014 р.

Дні математики. Підсумки другого тижня

Завершився другий тиждень Днів математики у нашій школі. Цього тижня відбулось дві цікаві математичні події. Перша – наукова конференція , присвячена засновнику неевклідової геометрії російському математику М. І. Лобачевському.
Конференцію підготували учні 10-б класу разом із вчителем математики Галиною Михайлівною Дудар. Для участі у конференції були запрошені учні 10-11 класів. З доповідями виступили Іра Галещук, Інна Фартушняк, Христина Бутняк, Соломія Петрик, Оля Масна.
Із доповідей старшокласники дізнались про неординарну особистість М. Лобачевського, а також ознайомились із основними положеннями геометрії Лобачевського. Хочеться відзначити емоційність доповідачів. Юні справді оратори зуміли захопити аудиторію. А після виступу Соломії здавалось, що вона тільки тим і займалась, що неевклідовою геометрією. Старшокласники з цікавістю слухали про дитячі та юнацькі роки вченого, про його викладацьку діяльність у Казанському університеті, про відкриття нової геометрії та багато інших фактів із життя математика.
Під час конференції учні переглянули фільми «П’ятий постулат” та "Уявний Лобачевський».

Іра Галещук

Христина Бутняк розповідає про викладацьку діяльність
 та праці М. Лобачевського


Соломія Петрик - спеціаліст з геометрії
 Лобачевського

Оля Масна розповідає про геометрію
 нашого простору

Про цікаві факти  - Інна Фартушинська










 Друга подія - Інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?". Сьогодні зустрічались команди 11-А, 11-Б (капітан Олег Кузів). 11-В (капітан - Олександр Лучка) класів.

 Ведучою гри була вчитель математики Ірина Василівна Камінська.
За підсумками трьох раундів перемога дісталась команді 11-В класу. Вчитель математики Галина Ярославівна Парацій вручила капітану команди Олександру Лучці Грамоту переможця.
Здається, усі задоволені. Адже всі учасники отримують і по 12 балів з математики! Крім того, кожен з них поповнив свої знання. Адже після відповідей на запитання можна було почути ще й цікавинки, пов’язані із запитанням.




11-В клас

11-Б клас

11-А клас

Журі -Іра Галещук та Інна Фартушинська

Чорна скринька


А в чорній скриньці - куб!













Запитання сьогоднішньої гри тут:
https://docs.google.com/document/d/1n-QJItm5RglDZVgtXkIztM_Z5EGgzWqcThl-UzD1mIw/edit

неділя, 23 лютого 2014 р.

Результати Всеукраїнського етапу "Кенгуру" ( грудень 2013)

Надійшли результати Всеукраїнського етапу "Кенгуру", що проходив у грудні 2013 року. У ньому взяли участь 138 учнів 2-6 класів. Три відмінних сертифікати оьтримали третього та четвертого класу. Молодці! Ну а учні 5-6 класів мають добрі результати.
 Вітаю усіх учасників!

Катя Мостова, Тамара Іваськів, Софійка Надвернюк, Юля Ясинчук
6-Б клас

Діана Піх, Світлана Хмарук (Добрий результат), Настя Гнатюк
5-Б клас

Учасники з 5-А і 5-В класів. Молодці!

Мої (6-В) -Олег Папка (Добрий результат), Роман Подоляк,
 Богдан Озерянець (Добрий результат)
Софійка  Шишковська ,Степан Гирила (Добрий результат),
 Артем Камуля.

6-А клас: Саша Кантор (Добрий результат),
 Віка Білинська, Назар Гніздюх 

субота, 22 лютого 2014 р.

Найрозумніший. Шостий сезон. 2014


Інтелект –шоу «Найрозумніший» - це шкільна версія відомого телевізійного шоу. Перша гра відбулась у 2008 році. У ній тоді здобула перемогу Ліна Божко. Нині вона студентка-першокурсниця. Цьогорічна гра – шоста. Отож, трохи детальніше про шостий сезон інтелект-шоу «Найрозумніший». На гру зареєструвались чотирнадцять учнів. Прийшли одинадцять шестикласників: Олег Папка(6-в),  Степан Гирила (6-В), Артем Камуля (6-В), Антон Волков (6-Б), Юля Ясинчук (6-Б), Андрій Антонюк (6-Б), Тарас Якуб'як (6-А), Сашко Кантор (6-А), Захар Гордій  (6-А), Настя Мацко (6-А)
Учасники хвилювались, адже у цій грі – кожен за себе. Кожен повинен показати свої знання з математики із спеціальної теми.
Гра проходила у три етапи. На першому етапі потрібно було дати правильну відповідь на 18 запитань з різних розділів математики. Учасники відповідали одночасно.




 А вболівати прийшли самі дівчата!  






 У півфінал одразу ввійшли троє учасників, набравши відповідно 12, 10 і 9 балів. Так сталось, що четверо учасників набрали однакову кількість балів – по 8, тому їм довелось відповісти на додаткові запитання, щоб зайняти ще три місця у півфіналі.
Після підведення підсумків лише шестеро виходять у півфінал. Це Степан Гирила, Антон Волков, Сашко Кантор,Андрій Антонюк, Настя Мацко, Тамара Іваськів.


У другому турі кожен учасник обирає дві теми. Завдання кожного за хвилину дати якнайбільше правильних відповідей на запитання обраної теми.  Серед запропонованих тем наступні:
1. Дроби.
2. Натуральні числа.
3. Одиниці вимірювання і величини.
4. Секрет. (Цікаві задачі)
5.Світ дитинства.
6.Раціональні числа.
та інші.





Після двох турів у фінал ввійшли Антон Волков, Олег Папка і Настя Мацко. І тут почалось. Кожен обрав собі колір квадрата червоний, синій, жовтий. За хвилину учасники мали запам’ятати розміщення своїх квадратів у таблиці.



 Після цього таблиця стала одного кольору лише з номерами запитань.  Хочеться відзначити, що в усіх учасників виявилась чудова зорова пам’ять, тож вони безпомилково відкривали саме свої квадратики. А правильна відповідь на запитання своєї спеціальної теми оцінювалось 3-ма балами. Тому тут уже все залежало від глибоких знань вибраної учасником спеціальної теми. І саме від цього залежало, станеш ти переможцем чи ні. Спеціальні теми учасників були цікаві Настя Мацко вважає себе спеціалістом з життя і творчості В. А. Моцарта, Олег Папка вважає, що обізнаний із всім, що стосується динозаврів, ну а Антон Волков – футбольний фанат і знавець.
В результаті інтелектуального поєдинку пальма першості і спеціальний приз дістався Насті Мацко.



Хочеться відзначити, що абсолютно всі учасники показали чудові знання з математики, що усі вони працюють над собою. Молодці! І те, що вони взяли участь у цій грі – це вже перемога. Молодці! Так тримати!  Ну, а від вчителів  усім – респект і дванадцятка у журналі!
 Висловлюємо подяку і студентам-географам  ТНПУ ім. В. Гнатюка. Вони допомагали підраховувати бали.





Дні математики. Підсумки першого тижня

Як ви знаєте  17 лютого у нашій школі розпочались традиційні Дні математики. Сьогодні я підведу перші підсумки.
Отож, розпочався тиждень виставкою творчих робіт "Геометричний вернісаж" такі виставки теж традиція під час Днів математики. Цього року свої роботи представили учні 6, 8, 9 класів. Теми- "Чарівний циркуль" та "Геометрія орнаменту і витинанки".



У середу у вестибюлі відкрились виставки "Як це було"  та  "Новини із світу комп'ютерів", яку разом із Тетяною Ярославівною  Фігуркою (вона навчає наших учнів інформатики) підготували 9-класники.








У четвер  бажаючі дізнатись більше про оригамі побували у країні "Ориигаметрії".
 Вчитель Тетяна Ярославівна розповіла про виникнення оригамі, про Оригамі в Україні, про те, що, виявляється, оригамі - не лише чудова розвага і мистецтово складання з паперу,  а й про те, що є ціла наука оригаметрія, ну, точніше - розділ геометрії, якого нема у шкільних підручниках.
Але найцікавіше було учням прилучитись до створення своїми руками цікавих фігурок з паперу. Майстер-клас провів 5-класник Максим  Мельничук. Він робив це з такою майстерністю! Процес створення фігури оригамі Максим супроводжував веселою розповіддю. Усім дуууже сподобалось. Особливо усі розвеселились, коли на кінець довгої розповіді із складанням вийшла....коробочка. А в процесі її виготовлення були і штани, і сорочка, і  човник, і стіл... 







Максим "купив " сорочку


Далі слово взяв Сашко Городиловський. Він - майстер з модульного оригамі. На майстер - клас він приніс свого дракончика. А нас навчив робити модулі, з яких складають об'ємні фігури, як от лебідь на нашій фотографії.

Сашко Городиловський показує, як робити модуль

 Потім Максим навчив нас складати дракона. Це уже було нелегко, але усім вдалось!
Ось які дракони вийшли.




Апогеєм першого тижнія стало ітелект-шоу "Найрозумніший". У ньому зазвичай беруть учні 6 класів. Цього року - шостий сезон.
У ньому взяли участь 11 учасників, а саме Олег Папка(6-в),  Степан Гирила (6-В), Артем Камуля (6-В), Антон Волков (6-Б), Юля Ясинчук (6-Б), Андрій Антонюк (6-Б), Тарас Якуб'як (6-А), Сашко Кантор (6-А), Захар Гордій  (6-А), Настя Мацко (6-А)
Перемога у нелегкому поєдинку дісталась  Насті Мацко із  6-А класу. Їй довелось зустрітись у фіналі із досить сильними гравцями Антоном Волковим і Олегом Папкою.
Настя отримала Диплом переможця і традиційну статуетку Мудрої сови. Докладніше про гру у наступному пості. 
Тут:
http://halinadudar-teacher.blogspot.com/2014/02/2014.html





Молодці! Так тримати! Ви всі переможці!