четвер, 26 червня 2014 р.

Хочете досягти успіху і стати мільйонером - займайтесь математикою! Моменти іх життя мільярдера

8 липня 1839 народився Джон Девісон Рокфеллер (1839-1937), американський промисловик і мультимільйонер. В кінці 1998 Рокфеллер очолив список найбагатших людей в історії США. Його статки оцінювались в $190 млрд. у перерахунку  на сучасні ціни.
 Про жодну людину із фінансового світу не поширювалось так багато пліток. легенд. слухів як про нього. Говорили про те, що в його жилах тече кров самого наполеона Бонапарта і Рішельє, що він споживає виключно чорний хліб, що спить взагалі по три години на добу. Як би там не було, але Джон Девісон буа далеко не блоагородного походження. Його батько, з
якого не вийшов лікар, був дрібним торговцем.
У дитинстві Джон дістав суворе виховання. Його мати вважала, що виховання дітей повинно будуватися на трьох речах: різках, Біблії і баптистькій церкві. До кінця життя Рокфеллер вважався зразковим вірянином.
А от вчився у дитинстві Рокфеллер неохоче. Його цікавили лише математика і. А ще серед улюблених предметів Джона був "Слово Боже", вивченню якого він присвячував весь свій вільний час. "Я занадто був зайнятим власним розвитком, щоб просиджувати дорогоцінний час за партою", - згодом скаже Рокфеллер своєму найкращому другові - мультимільйонеру Генрі Форду.

 Із спогадів Рокфеллера:
" Одного разу, у 12 років, я з братами працював на картопляних полях у одного нашого сусіда. Роботи було дуже багато, а сил у мене і моїх хворих і голодних братів було мало. Сусід нам майже нічого не платив, а все, що у мене з'являлось після закінчення трудового дня, я відкладав у фарфорову скарбничку. Кожного вечора після роботи я розглядав мои мізерні багатства і роздумував над тим, як же важко вони дістаються людині. Мені тоді здавалось, що обов'язково стану згорбленим рабом цих блискучих монет. Через деякий час я дізнався про банківський процент а також про те, що якщо покласти  в банк 60 доларів, то я зможу отримати ті самі гроші за той самий строк, нічого в той же час не роблячи. З тих пір я вирішив зробити гроші своїми рабами".

Бережливе ставлення до грошей проявлялось у хлопчика у всьому-починаючи від їжі і закінчуючи зошитами, ручками.... Джон писав твори і розв'язував задачі переважно на роворотах щотижневих журналів, які передплачував батько. Всі зекономлені на зошитах і альбомах гроші майбутній мільярдер витрачав на власну птахоферму, ня якій розводив гусей. індичок, яких сам потім продавав на недільних ярмарках. Він сам складав примітивні бізнес-плани, креслив наївні фінансові графіки і вів власну бухгалтерію.
 Прагнення Рокфеллера вижити у кожній ситуації аж до останнього цента стало легендою. "Я прокладаю свій курс лише при допомозі цифр, більше мені нічого не потрібно," - говорив він. Усі свої витрати він з дитинства заносив у зошит. Його діти згодом отримували на день по два цента за відмову від солодощів, 5 центів - за годину занять музикою і 10 центів - за  стругання олівців.

 Коли Рокфеллер був молодим, він говорив, що унього є дві мрії - заробити сто тисяч доларів і дожити до ста років. Він помер  у 1937 році - не дожив до сторіччя лише два роки. Аде з першим своїм завданням він цілком справився. У 74 роки його статки становили 318 мільярдфів доларів ( за курсом на кінець 2007 року).
З самого початку своєї діяльності Рокфеллер десять відсотків від свого доходу жертвував церкві., активно займався благодійністю. Його ім'я в історії залишиться як ім'я великого філантропа.
 І насамкінець правила Рокфеллера

"Правило 1: Якщо ви думаєте, що вам не вистачає  грошей, терміново створіть власний  бізнес.

Правило 2: Менше працюйте  на когось. Чим більше ви  працюєте  на чужого дядю, тим гірше живете.

Правило 3: Економте. Шукайте місця, де можна купити продукти дешевше. Складайте список покупок і дотримуйтеся його.

Правило 4: Шлях до  великого багатства – пасивний дохід, який  капає вам на рахунок незалежно від  ваших зусиль. Створіть  для себя джерело пасивного доходу і насолоджуйтесь життям.

Правило 5: Подумайте про  те, як можна заробляти мінімум 50 тисяч доларов на місяць. Можна більше, менше ні – стілько багаті люди витрачають на місяць.

Правило 6: Більше  спілкуйтесь (особливо  з успішними людьми). Люди, які не вміють спілкуватись, рідко стають багатими.

Правило 7: Придивіться  до  свого оточення. Навіть  у  дуже багатих людей завжди знайдуться бідні родичі, друзі та  інші прохачі,  які  швидко зруйнують  усі великі мрії, цілі і плани.

Правило 8: Будьте на 100% відповідальними за своє життя. Бідность приходить, коли людина думає, що вона не відповідає  за те, що  з нею відбувається.

Правило 9: Вивчайте біографію і думки великих багатих людей.

Правило 10: Мрійте! Дуже  важливо  мати  мрію і вірити в те, що вона збудеться. Людина вмирає, коли перестає мріяти.

Правило 11: Допомогайте людям. Не  через гроші – від душі! Але лише  тим людям, які  насправді потребують допомоги.  Вони  не обов'язково мають бути вашими друзями чи родичами. 

Правило 12: Як  мінімум 10% прибутку  віддавайте  на благодійність."

Ну що скажете? Як вам правила Рокфеллера?

  Якщо вам цікаво дізнатися більше про цю людину, яка створила себе, якщо ви - батьки і мрієте виростити мільйонера з великою душею, читайте тут:

Як виростити Рокфеллера




Джон Рокфеллер. Цитати. Мудрі думки
Фільм "Гении и злодеи. Джон Рокфеллер"
12правил багатства

Щоб число пі запам'ятати

Вітаю!
Сьогодні для вас вірші Тамари Іваськів з 6-Б ( вибачте, уже 7-Б), які допоможуть запам'ятати число Пі.
Перший вірш - про Тигреня. Перша буква кожного рядка - є першою буквою назви цифри у десятковому записі числа Пі.

Тигреня мале, смугасте
Одягло своє пальто -
Чорна смужка і руденька,
Два рукавчика було.
Взуло гарні черевички,
Погулять собі пішло.
Т - 3, О -1, Ч - 4, Д -2, В - 8, П - 5.
3, 14285






На галявині зеленій
В нашій школі лісовій
Всі звірята посідали,
Щоб вивчати число ПІ,
 Щоб скоріш запам'ятати,
Вчитель учить нас ділить:
ТРИ яблука будуть цілі,
Далі візьміть апельсин,
Розділіть його на 10,
Ще візьміть чотири дині,
Їх розріжемо на сто.
І гарненько додамо!
Ну-мо гляньмо, що виходить?
Звісно , ПІ- наше число!

 3 + 1/10+ 4/100= 3, 14

пʼятниця, 20 червня 2014 р.

Яким буде наступний навчальний рік? Структура начального року

Витяг

Додаток
до листа Міністерства освіти
і науки України
від 11.06.2014р. № 1/9-303
Структура 2014/2015 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» структуру навчального року встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з місцевими органами управління освітою. Рекомендуємо навчальні заняття організувати за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 26 (27 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня, ІІ семестр – з 12 січня до 29 (30) травня. Канікули рекомендуємо провести в такі терміни: осінні з 27 жовтня  до 2 листопада, зимові з 29 грудня до 11 січня, весняні з 23 до 29 березня.
Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової (12 – 21 травня), основної (1 – 8 червня) і старшої (22 – 28 травня) школи.
У 2014/2015 навчальному році передбачається проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової школи у вигляді підсумкових контрольних робіт з трьох предметів: читання, української мови та математики.
Державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.
Вручення документів про освіту рекомендуємо провести для випускників 9-х класів 10 – 11 червня, 11-х класів – 30 – 31 травня.

Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій  загальноосвітні навчальні заклади приймають самостійно. 

Директор
департаменту загальної середньої
та дошкільної освіти                                                                        Ю. Г. Кононенко

Готуємось до нового навчального року 2014-2015. Про надання грифа навчальній літературі



 Витяг
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про надання грифа навчальній літературі

Згідно з рішеннями колегії Міністерства освіти і науки України від 23.05.2013 (протокол № 1/5-19) "Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів" та від 26.12.2013 (протокол № 8/3-19) "Про виконання державного замовлення на видання навчальної літератури в 2013 році та схвалення Переліку навчальної літератури, що може видаватись за державним замовленням 2014 року" наказую:
1. Надати гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України":
·         підручникам для учнів 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів – переможцям ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів згідно з переліком, наведеним у додатку 1;
·         підручникам для учнів 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів, створених авторськими колективами-переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів згідно з переліком, наведеним у додатку 2.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б. М.
Міністр                                                                                                                      Д. В. Табачник
Додаток 2
до наказу Міністерства освіти і науки
07.02.2014 № 123
Перелік
підручників для учнів 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів, створених авторськими колективами-переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, яким надається гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»

29. «Математика» підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Тарасенкова Н. А., Богатирьова І. М., Коломієць О. М., Сердюк З. О.).
30. «Математика» підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С.).
31. «Математика» підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Істер О. С.).
36. «Інформатика» підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.).
37. «Інформатика» підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Морзе Н. В., Барна О. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Саражинська Н. А.).
Директор Інституту інноваційних
технологій і змісту освіти       О. А. Удод


  Навчальні плани

http://www.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/692/curricula/

Завдання Літнього віртуального математичного марафону. Частина третя - завершальна

30. Поділити число 144 на три частини x, y, z так, щоб
x: y=3:4 а  y:z=4:5. 

31. Певну роботу, за яку підприємство сплачує 150 грн., один робітник може виконати за 2 дні, а другий, менш кваліфікований, - за 3 дні. Як треба розподілити 15 грн. між цими робітниками, якщо вони виконали роботу, працюючи разом?

32. За 4 дюжини столових ложок і 3 дюжини чайних заплатили 1800 грн., іншого разу по тій самій ціні за 4 дюжини столових і 5 дюжин чайних заплатили 2040 грн. Скільки коштує столова і скільки коштує чайна ложка?

33. Яке число, місяць і рік настали, коли від початку нашої ери минуло 1961 рік 6 місяців 15 діб?

34. З наповненого басейну о 12-й годині стали випускати воду через 3 однакові труби. Коли половина води витекла, одну з труб закрили. Весь басейн спорожнили через 2 інших труби о 10 год. вечора. О котрій годині закрили першу трубу?

35. Пола і Біл мають 18.грн, Біл і Джон – 12 грн, Джон і Марія – 10 грн. Скільки грошей мають Марія і Пол?

36. У класі кількість відсутніх учнів складає 1/6  від кількості присутніх. Коли з класу вийшов 1 учень, то кількість відсутніх склала 1/5  від кількості присутніх. Скільки учнів навчається в класі?

37. Скільки годин є в третині половини від третини від четвертини доби?

38. Дві дівчинки і три хлопці з’їли разом 16 порцій морозива. Кожен хлопець з’їв удвічі більше порцій від кожної дівчинки. скільки порцій з’їдять три дівчинки і два хлопці?

39. У школі 50% школярів мають велосипеди, 30% власників велосипедів мають ще й ролики. Який відсоток учнів школи має і велосипеди, і ролики?

40.У сумці 17 кульок, пронумерованих числами від 1 до 17. Яку найменшу кількість кульок треба дістати з сумки, щоб сума чисел на двох з них дорівнювала 18?

41. Розв’яжіть арифметичний ребус. Однаковим буквам відповідають однакові цифри, різним – різні:
  КНИГА
+КНИГА
   КНИГА
            -----------
             НАУКА

42. І ще один ребус:
  ОЦЕ
+ВЖЕ
          ДУЖЕ
   ---------------
      ВАЖКО


 Бажаю успіхів!
 Нагадую адресу:
victorina.2014fgs@gmail.com
 або 
46023
Галина Дудар
ЗОШ№19,
вул. Братів Бойчуків, каб.204, 
м. Тернопіль

Гортензія - квітка і ...математик



Літо - пора відпочинку,  пора цвітіння.  При чому тут математика? Ви, напевно, не раз милувались цими прекрасними квітами, кущами, але вам й на думку не спадало, що вони мають відношення до математики! Це - гортензія. Прекрасна, мінлива, різнобарвна. Іноді на одному кущі можна побачити квітасті кулі різних відтінків. І все ж про математику...
Француженка Ніколь -Рейн Етабль де ла Бріер, а по чоловікові мадам Лепот, знаменита своїми видатними здібностями до математики. Вона була чи не єдиною жінкою-математиком на початку 18 століття у Франції. Ця дивовижна красива жінка змогла розрахувати траекторію польоту комети від Юпітера  і Сатурна. що у 19 столітті була дуже складним завданням. Впродовж півроку Ніколь-Рейн проводила обчислення, а потім склала детальну карту сонячного затемнення. а також відкрила немало й інших таємниць космосу. Отож мадам Лепот була не лише геніальним математиком, але й астрономом. Астрономічні обчислення, як і астрономія в цілому, була занняттям усього її життя. На вершині слави Ніколь-Рейн привезли з Японії невідому квітку , яка називалась "Японською трояндою". На честь мадам Лепот квітку прозвали "потія". Пізніше  назву змінили. Квітка дістала ім'я "гортензія". В результаті цих  подій і виникла легенда про Гортензію Лепот.

Більше про цю дивовижну жінку далі.
Джерела для написання рефератів:

http://www.ps2003.org/cosmology/011-09.php

http://www.za4et.net.ru/referat/nsuvq

http://womantory.livejournal.com/253766.html

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%82,_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8C-%D0%A0%D0%B5%D0%B9%D0%BD

неділя, 15 червня 2014 р.

Запрошую усіх діток взяти участь у конкурсі!

http://www.mriyafest.org

ОМРІЯНА  УКРАЇНА ОЧИМА ДІТЕЙ

З 1 ЧЕРВНЯ ДО 1 СЕРПНЯ СВОЇМИ МРІЯМИ ДІТИ СТВОРЯТЬ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

Завдання літнього математичного віртуального марафону. Частина друга


Наступна порція задач марафону:


15.На автомобілі нові шини. Шина на задньому колесі витримує пробіг 16000 км, а на передньому - 24000 км. Який максимальний шлях можна дійснити на цих шинах?

16.  Із 11 кг свіжих грибів одержали 1кг 250г сухих, які містять 12% води. Скільки відсотків води у свіжих грибах?

17. Сума трьох трицифрових чисел aab, aba, baa дорівнює 1998. Знайти усі трійки чисел. (однакові букви позначають однакові цифри).


18. На дощці розміром 4Х4 грають двоє. Ходять по черзі, і кожний гравець своїм ходом  зафарбовує одну клітинку. Кожну клітинку можна зафарбувати лише один раз. Програє той гравець, після чийого ходу утвориться квадрат 2Х2, що складається із пофарбованих клітинок. Хто з гравців може забезпечити собі виграш - той. хто ходить першим, чи його суперник? Відповідь обгрунтуйте!


19. У садку діда Панаса ростуть груші та яблуні таким чином, що для кожної яблуні знайдуться деякі дві груші на відстані рівно 10 м від неї. Чи може бути у садку яблунь більше ніж груш? Намалюйте можливе розміщення дерев.

20. Шахіст зіграв 40 партій в шахи й отримав у сумі 25 очок ( за кожну перемогу давалось 1 очко, за нічию - 0,5 очка, за поразку 0 очок).  Знайти різницю між кількістю його перемог та кількістю поразок.

21. Як відміряти 9 хв. за допомогою пісочних годинників на 5 хв. і на 7 хв.?

22. Запис трицифрового числа закінчується цифрою 7. Якщо цю цифру переставити на перше місце, то число збільшиться на 324. Знайдіть таке трицифрове число.

23.Знайдіть чотирицифрове число, яке учетверо більше від числа, записаного тими ж цифрами , але у зворотньому порядку.

24. Якщо від двоцифрового числа відняти подвоєну суму його цифр, то одержимо число, записане першою цифрою даного числа. Знайдіть таке двоцифрове число.

25. У кіоску продають 15 видів газет і 12 видів журналів. Скількома способами можна купити одну газету і один журнал?

26.Чи можна ящик розміром 6Х6Х6 заповнити цеглинами , кожна з яких має розміри 1Х2Х4? Обгрунтуйте!

27. Виконай дії ( два вирази)


27.  Знайди Х із пропорції:

28. У двох бідонах 70л молока. Якщо з першого перелити в другий 12,5% молока, що є в першому бідоні, то в обох біднах стане порівну. Скільки літрів молока в кожному бідоні?

29. У бібліотеці є книги англійською, французькою та німецькою мовами. Англійські книги становлять 36% усіх іноземних  книг, французькі - 75% англійських, а решта 185 книг - німецькою мовою. Скільки книг іноземними мовами  у бібліотеці?

 Далі буде... Ще 13 завдань!

Літній відпочинок тернопільської дітвори

 Вперше в Тернополі чемпіонка світу Лілія Проць за підтримки Віталія Мариновського організовують літню дитячу школу. Метою якої є розвиток здібностей, відпочинок, дозвілля дітей в період літніх канікулПерша зміна з 30 червня по 11 липня. До кінця літа планується 4 зміни. Робочий день триває з 10.00 до 17.00. Обід буде проходити у різних закладах харчування, де для дітей проведуть майстер-класи з етикету та з приготування страви. В програму школи входять різноманітні екскурсії, ділові, рольові та настольні ігри, змагання, майстерки, зустрічі з відомими тернополянами, квести, вікторини та багато чого цікавого.
 До слова, Ліля Проць - випускниця нашої рідної дев'ятнадцятої школи. І це дуже приємно.  Ми пишаємось цим. Адже Ліля - авторка не одного благодійного проекту у Тернополі.

Вартість перебування у таборі:  батьки будуть оплачувати лише вартість обідів.  Для різних соціальних груп населення організатори обіцяють пільгові умови.


Бажаючим взяти участь у школі звертатись за телефонами:
050 90 90 773
097 312 76 60
або на електронну скриньку lilya_prots@mail.ru

пʼятниця, 13 червня 2014 р.

Завдання Літнього віртуального математичного марафону. Частина перша



 Ну, що ж, друзі! настав час трішки пригадати математику. Як і обіцяла, повідомляю вам завдання Першого літнього віртуального математичного марафону. Сьогодні -завдання першої частини, завтра - другої, а в неділю- третьої.

 Тож до роботи! Відпочиваємо з користю.

 Задачі розв'язуємо у зошитах в режимі домашнього завдання.  В такому випадку 1 вересня ви приносите їх у школу (каб.№204), або надсилаєте за адресою (46023, ЗОШ№19, каб. №204,  вул. Братів Бойчуків, 2, м. Тернопіль,  Оргкомітет конкурсу.). Якщо  ви вже дружите з інтернетом і  вмієте створювати документи у WORDі,  то можете скористатись електронною адресою victorina.2014fgs@gmail.com
1.Сьогодні неділя. Надійка почала читати книжку? у якій 290 сторінок. Вона читає 4 сторінки щодня, крім неділі, коли вона прочитує 25 сторінок. Надійка читає щодня. За скільки днів вона прочитає книгу?

2. Чисельник і знаменник дробу - цілі додатні числа, сума яких менша за 103. Відомо, що дріб менший за одну третю. Яке найбільше можливе значення цього дробу?

3. Скільки натуральних чисел мають однакову кількість цифр у десятковому записі їх квадрата та куба?

4. Ціна за вхід на стадіон 10 грн. 50 к.. Коли ціну знизили, кількість відвідувачів збільшилась на 50%, а збір коштів збільшився на 25%. На скільки грн. знизилась плата за вхід?

5.До якої маси треба випарувати 800 грамів 10% - ного розчину солі, щоб вміст солі став 16%?

6. Два брати купили за 800 грн. плейєр і за 2000 грн. телевізор. На купівлю плейєра старший брат віддав 20% своїх грошей, а молодший 22 цілих і 2 дев'ятих % своїх грошей. На телевізор старший брат дав 60% своїх грошей, а молодший 22 цілих і 4 дев'ятих % своїх грошей. Скільки грошей було у кожного?

7. Одне число більше від другого на 16. Знайти ці числа, якщо 5/32 одного числа дорівнює 3/16 другого.

8.Сума трьох чисел дорівнює 136, 5. Якщо перше число помножити на 8, друге - на 4,  третє - на 6, то одержані добутки будуть рівними. Знайти ці числа.

9. Сума трьох чисел 3898, 32. Якщо в одному з них перенести кому вправо на одну цифру, то отримаємо більше з даних чисел, а якщо в цьому ж числі перенести кому вліво на одну цифру, то одержимо менше з даних чисел. Знайти ці числа.

10. Якщо товар спочатку подорожчав на 10%, а потім подешевів на 10%, то коли його ціна була нижчою: до подорожчання чи після зниження?

11. У гаманці десять 2-копійчаних  і 3-копійчаних монет. Скільки тих і інших монети окремо, якщо всього було 26 копійок?

12. Скількома нулями закінчується число, яке дорівнює добутку перших 100 натуральних чисел, ( Розв'язання пояснити)?

13. Якою цифрою закінчується сума кубів чисел 3, 4 і 5? (Пояснити)

14. Двоє туристів одночасно відправились з А в В. Перший поїхав на велосипеді,  другий - на автомобілі із швидкістю , у 5 разів більшою, ніж швидкість велосипедиста. На півдорозі з автомобілем сталася аварія, і залишок шляху автомобіліст пройшов пішки із швидкістю , удвічі меншою, ніж у велосипедиста. Хто з них прибув у пункт В раніше?

 Далі буде...

неділя, 1 червня 2014 р.

З Міжнародним днем захисту дітей!



Перший літній віртуальний математичний марафон для шестикласників

Дорогі друзі! Настало літо! Чудова пора! Адже настали канікули, яких ви так довго чекали і заслужили ( як, зрештою, і ваші вчителі).  Але. я, як завжди, вам не дам спокою! Відпочинок має бути змістовним, корисним і цікавим. Тож, окрім походів, пригод, моря, подорожей, на вас чекає і Перший літній віртуальний математичний марафон. Як би там не було, а влітку у вас іноді теж буде спокуса посидіти за компом, то хай це сидіння буде корисним. Гадаю, що наш марафон – це те, що треба! А особливо, якщо раптом піде дощик. Це ліпше, ніж мокнути.

Як вам відомо, марафон – це 42 км, а наш марафон – це 42 задачі. Зовсім небагато, як на три літніх місяці. А тим більше, що першої п’ятниці вересня ви маєте шанс отримати приз, якщо успішно завершите дистанцію. Тож подумайте! Марафон розпочинається 15 червня. До першого вересня слід надіслати розв’язання задач електронною поштою (буде вказана пізніше),  або принести їх у школу, якщо ти учень нашої школи. Обіцяю, що задачки будуть цікаві, посильні.
Запрошуйте до участі своїх друзів!