Многокутники вивчаємо:
рівні фігури шукаємо,
малюємо, витинаємо,
кути вимірюємо,
периметри фігур шукаємо.
Математика не може бути нудною, особливо, коли мова йде про геометрію. Навіть, якщо ти навчаєшся у 5 класі , а не у 7-му (адже предмет Геометрія починають вивчати саме у 7 класі). П'ятикласники ще не знають, що таке теорема, аксіома та багато інших значень таких цікавих невідомих слів. Але дещо вони вже вивчили. Наприклад, БІСЕКТРИСА кута - це промінь, який виходить з вершини кута і ділить кут навпіл.
Кути бувають ГОСТРІ, ТУПІ, ПРЯМІ, РОЗГОРНУТІ.
А Трикутники - ГОСТРОКУТНІ, ТУПОКУТНІ, ПРЯМОКУТНІ. Це якщо усі трикутники розділити за КУТАМИ!
А якщо їх розділити за СТОРОНАМИ, трикутники бувають РІЗНОСТОРОННІ ( усі сторони різні), РІВНОБЕДРЕНІ ( дві сторони рівні), РІВНОСТОРОННІ ( всі три сторони рівні, їх ще називають правильними)
Ми дізналися і ПЕРЕВІРИЛИ, що
- СУМА КУТІВ БУДЬ-ЯКОГО ТРИКУТНИКА дорівнює 180 градусів!
- рівносторонній многокутник можна розділити на рівні рівнобедрені трикутники, шестикутник- на рівносторонні трикутники. У цьому ми переконались, коли із квадратного аркуша вчилися витинати рівносторонній 8-кутник, 6-кутник, 5-кутник.
- з кожної вершини многокутника, який має n сторін, можна провести n-3 діагоналі. Наприклад, з кожної вершини шестикутника можна провести 3 діагоналі, восьмикутника - 5 діагоналей, семикутника - 4 діагоналі.
- Трикутник - многокутник з НАЙМЕНШОЮ кількістю сторін, вершин і кутів - 3. Він НЕ МАЄ ДІАГОНАЛЕЙ!
- У рівнобедреному трикутнику два кути рівні ( ті, що прилягають до основи).
- У рівносторонньому трикутнику усі кути рівні - по 60 градусів.
Спочатку навчились із прямокутного аркуша отримати квадрат!
Немає коментарів:
Дописати коментар