Тиждень МІФ
А й справді, що спільного між великими художниками епохи Відродження, сучасними фотографами та художниками? Так усі вони - митці! Справді. і ті, хто створював свої живописні полотна пензлем, і ті , чий інструмент - фотокамера, - митці, художники. Спитаєте, яке відношення вони мають до сьогоднішньої бесіди? Дуже просто - художники послуговуються у своїй творчості законами королеви наук Математики, а саме Геометрії. Адже геометрична перспектива - це те, без знань законів якої неможливо створити шедевр! Подивіться на полотна Леонардо да Вінчі "Тайна вечеря"чи "Афінська школа" Рафаеля Санті . Відчувається ефект присутності, а це тому, що художники досконало володіли законами перспективи. Погляньте на світлини сучасних фотохудожників! Це неймовірні твори, які не вийшли би, якби творці їх не володіли знаннями геометрії, зокрема перспективи.
Рафаель Санті. Афінська школа |
Леонардо да Вінчі. Таємна вечеря |
Сальвадор Далі. Таємна вечеря |
У геометрії розрізняють паралельне і центральне проєктування. От якраз саме центральне проєктування є основою геометричної перспективи.
Приклад двоточкової перспективи |
Сьогодні учні 11-А класу дізнались про перспективу у мистецтві із проєкту, над яким працювала Липка Аліна. Свою доповідь вона супроводжувала презентацією, а також продемонструвала малюнок, виконаний власноруч.
Пропонуємо вашій увазі презентацію проєкту Аліни Липки.
Одинадцятикласники із цікавістю слухали доповідачку.
Немає коментарів:
Дописати коментар