четвер, 20 грудня 2018 р.

В очікування "Особливої" казки


23 грудня на діток з інвалідністю чекає особливе свято - "Особлива казка". Ми раді, що теж долучилися до творення цієї казки. Максимко, Андрійко та Даринка отримають свої подарунки від нас, учнів 11-А, і листи. 




21 грудня -День народження кросворду. Кросворду -105 років!







Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де він був надрукований 21  грудня 1913 року.


Прилетіли ангелята....

Останні дні І семестру... Останні уроки. останні  контрольні. Оцінки вже майже виставлені, принаймні у 5-6 класах. А за тиждень - Новий Рік, а там і - Різдво.
Вже й ангелята у вікно стукають.
У 5-В оцінки з математики уже рядком стоять, тож ми вирішили тихенько ангеликами побавитися. Тим більше, що симетрію ( а це - чиста математика !) ніхто не відміняв ( ну то й що, що в 5 класі її не вчать). А витинанка - це симетрія!






 У шестикласників завдання складніше. Тему "Коло і круг" вивчили? Вивчили. Тож застосовуємо на практиці! Завдання  - створити ангела із кругів і його частин, прикрасивши елементами витинанки. Не все так просто! Круг заданого діаметру накреслити   - це раз. розрізати  його на частини , пропорційні числам 2:1:1 - це два, сформувати конуси - це три, вирізати кільце заданої ширини і радіуса зовнішнього круга - це чотири! Ну і так далі. І з цього всього має вийти АНГЕЛ. І скажіть, що то не урок математики!
І тут раптом виявилося. що розв'язати задачу може бути простіше, ніж виконати оті всі практичні кроки!
Але - результат є! Хто постарався, у того все вийшло!
 МОЛОДЦІ!







Проекти "Коло і круг" захищали шестикласники


Захист проектів  це завжди цікаво і  корисно. Цього разу шестикласники розповідали про славнозвісне число π , про коло і круг і , звісно про Архімеда, адже він має безпосереднє відношення до видатного числа. Окрім цього , Архімед був видатною людиною свого часу.  




Інформативними були виступи Ігора Годованого і Тані Душенько.


Ангеліна Дячук і Діана Грень (6-А) свій проект представили у формі газети. Потрудились на славу. Молодці!




Доповідь Остапа  Мниха (6-В) була блискучою! Однокласники гідно оцінили її аплодисментами.


Із цікавими  повідомленнями виступили Роман Лещук  (6-в)(хронологія встановлення рекордів числа π), Божена Шепель (6-В), Сидор Яна і Вербіцька Катя (6-В), Настя Головата (6-В).

неділя, 11 листопада 2018 р.

У чудовому місті Многокутників. 5-В представляє!

Усі діти люблять фантазувати. Ну, що ж це можна робити і на математиці, особливо коли вивчаєш геометричні фігури!
Ось що ми нафантазували!


А далі буде...

неділя, 14 жовтня 2018 р.

Готуємось до контрольної роботи. Геометрія -7 клас. Суміжні і вертикальні кути, перпендикулярні прямі.



Привіт усім! Свята і вихідні рано чи пізно закінчуються, і знову почнуться шкільні будні із контрольними, самостійними, адже закінчується перша чверть.
 Не все так сумно, попереду - канікули. Ну а цього тижня доведеться попрацювати. 
Отож, любі мої,  завданнячка для підготовки до контрольної з геометріі ( самі просили, тож - вперед!):

1. Знайдіть градусну міру кута, якщо суміжний з ним кут
дорівнює 40°. 

2. Знайдіть вертикальні кути, якщо їх сума дорівнює 30°.

3.Побудуйте дві прямі, що перетинаються під кутом 75°.

4.Знайдіть суміжні кути, якщо один з них на 30° менший від суміжного з ним.

5.Знайдіть суміжні кути, якщо вони відносяться як 1:9
6.Знайдіть кути, утворенні при перетині двох прямих, якщо різниця двох із них дорівнює 29°.

7.Кути DEF і MEF – суміжні, промінь EK – бісектриса кута DEF, кут KEF на 78° менший від кута MEF. Знайдіть кути DEF і MEF.

8.Прямі AF i CK перпендикулярні. Знайти ВOD, якщо АОВ=68° і ОD – бісектриса кута СOF.


QR -квест на уроці математики в 11-А

Минулої середи в 11-А відбувся незвичайний урок математики. Справа в тому, що його провела наша випускниця студентка фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка Ірина Мандзюк.
 Наразі Ірина навчається у магістратурі. Тема її магістерської роботи - висвітлення використання QR -кодів у роботі вчителя,   зокрема-  вчителя математики.  Коли Іра запропонувала мені спробувати провести урок у формі QR -квесту, я відразу погодилась, оскільки для мене - це нове, невідоме ( я чула, читала, але сама не пробувала). І не пошкодувала.

QR -квест став несподіванкою для моїх учнів. На початку Ірина розповіла про можливості, які відкривають застосування  QR -код технології у різних сферах бізнесу, нашого життя. Їх використання абсолютно безкоштовне, вони є новим витком інформаційної революції.Ірина розповіла про різні сервіси, з допомогою яких можна згенерувати  QR-коди.
Крім того, в інтернет-мережі можна знайти багато програмних  QR-сканерів ( додатків) для мобільних телефонів.

Після цікавої інформації одинадцятикласники розшукували  заховані у класі QR-коди, які потім спрямовували їх до   завдань, котрі необхідно було виконати. Діти успішно знайшли 11 QR-кодів і розв'язали завдання.
Емоції зашкалювали! Байдужих не було! Це справді діяла команда! Молодці! Усі були задоволені. Знаєте, я побачила своїх дітей такими. якими їх раніше не бачила! 
Іринко! Дякую тобі! 


















А Максим нас здивував! Молодець!












Знайомимось із геометрією. Проект учнів 7-А класу "Кути навколо нас"

Цього року у семикласників в розкладі з'явився новий предмет - геометрія. Зрозуміло, що з геометричними фігурами вони знайомі давно. Але... то ж окремий предмет! І, як виявилося , не дуже легкий! Насправді ж наше життя - суцільна математика, я би навіть сказала більше - суцільна геометрія. От у цьому учні мали нас переконати! Отож- дивіться під ноги, роззирайтесь навкруги, задирайте голови догори. і ви переконаєтесь самі, що геометрія переслідує нас усюди. Наш проект так і називався "Кути навколо нас". Ми готувалися до контрольної. тож метою нашого проекту було не лише знайти ті самі кут навколо, але й повторити теоретичний матеріал. Тому необхідно було прокоментувати свою презентацію. Дехто навіть вигадав завдання для усіх.
Свої проекти представили Аліна Липка, Софія Андрухів, Діма Янец,  Тарас Смакоуз, Віка Струхляк. Аліна Кривик , Валерія Раскіна, Богдан Поляк, Христина Олексійко, Маркевич Джулія, Барановська Віка. Кожен хотів чимсь здивувати. І це навіть вдавалося!
Урок вийшов цікавим, пізнавальним і корисним.








На годиннику стрілки зупинились. Скільки кутів утворили вони між собою? Які ці кути? - запитує в однокласників Богдан Поляк.






Ото корисна штука - кути, які утворюють пальці руки - і без транспортира можна обійтися! - здивувала учнів Софія Андрухів.



Щоб пасажирам авто було зручно, сидіння мають бути відкидатися під "зручним" кутом, -стверджує Христинка Олексійко



А чи знаєте ви, що стійкість стрілових кранів для будівництва мостів визначається кутовим коефіцієнтом стійкості крана? Якщо коефіцієнт стійкості крана точно відповідає регламентованому, але вага його перевищує мінімально необхідний, то кутовий коефіцієнт стійкості знизиться. Отже більш важкий кран з поганим розподілом ваг його конструкції більш схильний до перекидання. А це може призвести і до трагедії. (Христинка Олексійко)



Повторюємо теорію (Діма Янец)



Чи спостерігали ви коли-небудь химерне переплетіння тіней? 
А Лєра Раскіна  навіть тут побачила геометрію - різні види кутів!









Бачити геометрію у буденних речах - це цікаво!  (Тарас Смакоуз)



 Отак цікавенько усе повторили. Бажаю успіху на контрольній!


р.s. Можливо, хтось  із моїх читачів ( батьків. колег, дітей)  не поділяє думки про те ,  що дітям треба давати такі проекти - вони не вчать розв'язувати задачі.  Я вважаю навпаки.  Це згодиться їм у повсякденному житті. Недавно випадково зайшла на якийсь сайт про велосипеди  і як правильно вибрати свій, аби він був безпечним і ось що знайшла ( суцільна тобі математика) :"Вибравши зручну ширину керма, варто звернути увагу на позицію розміщення манеток перемикання передач і ручок гальм. Вони повинні бути розміщені так, щоб зап'ястя не вигиналися сильно і було зручно при оперативному перемиканні або гальмуванні. Рекомендується, щоб між пасивним положенням рук, адже чим більше кут, тим більше ризик не зреагувати вчасно і покалічитися. коли просто котите тримаючись за кермо, і активним було не більше 15 градусів. " Здавалося б дрібниці, а від них життя може залежати. Отакі-то життєві компетенції.