вівторок, 23 лютого 2016 р.

Вітаємо Софійку Шишковську з призовим ІІІ місцем на Дванадцятому Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників

Наша Шишковська Софія  займається у Тернопільському обласному центрі еколого- натуралістичної творчості учнівської молоді і гуртку "Екологічний дизайн" . Цього року вона взяла участь у Дванадцятому Всеукраїнському конкурсі юних зоологів. фінал якого відбувся у столиці України Києві.

 Софійка посіла почесне  ІІІ місце у секції  “Зоологія». Тема її наукової роботи «Дослідження смакових уподобань Ахатин гігантських (Achatina Fulica), їх реакції на господаря та впливу субстрату на кількісні показники вилуплення з яєць потомства».
ВІТАЄМО! Бажаємо не зупинятись на досягнутому! Молодець!

Однокласники



Зустрів одного разу багатий чоловік жебрака і впізнав у ньому свого колишнього однокласника.
- Пощастило тобі, - сказав йому жебрак, - у тебе все є, а я голодую й ночую під відкритим небом. Але ж наш учитель любив мене набагато більше , ніж тебе. Він задавав  тобі неймовірно складні завдання, а мене звільнив від усіх навантажень.
- Так, ти правий, --мовив багатий, з жалем позираючи на товариша. - Учитель любив тебе. тож робив так, як ти його просив. Але саме його найскладніші завдання й навчили мене тому, як забезпечити своє майбутнє життя.





Хто куди веде

Гетера Каллісто сказала Сократу, що варто лише захотіти. і вона переманить до себе всіх його учнів. У той час як йому не під силу зробити це з її друзями.
- Звичайно, відповів філософ, - ти ведеш легким спуском, а я змушую підніматися до вершин чеснот, що дуже важко і незвично для багатьох.

понеділок, 22 лютого 2016 р.

Дні математики та інформатики-2016. День перший. Конференція "У світі тригонометрії"

Для учнів десятих класів сьогодні відбулась конференція "У світі тригонометрії". Підготували її учні 10-Б класу Заяць Оля, Настя Макар, Юля Бура та учениця 10-А класу Думич Каріна.
Оля Заяць  зробила доповідь з історії тригонометрії. Юля і Настя "Тригонометрія навколо нас" - про тригнометричні функції у природі, спорті, побуті тощо. Доповіді дівчат були схвалені оплесками. Справді, було цікаво. Каріна розглянула три задачі із різних сфер застосування тригонометрії, зокрема - у військовій справі, на транспорті.А також учні дізнались про творця чотиризначних таблиць В. Брадіса, про раритетний прилад для обчислення тригонометричних функцій - тригонометр.
Доповіді супроводжувались презентаціями:
історія тригонометрії
Тригонометричні цікавинки
тригонометрія навколо нас






Дні математики та інформатики-2016. День перший. Віртуози усного рахунку 5-В класу

Сьогодні стартували традиційні Дні математики-2016.
У перший день учні 5-В класу змагалися у конкурсі "Віртуози усного рахунку". Конкурс проходив у 4 тури. У першому  турі брали участь усі учні класу. Кожен отримав завдання: розв'язати 15 прикладів на різні дії усно. записавши лише результат. Дії не можна було виконувати стовпчиком. Тільки усно! Нелегким виявилось це завдання для багатьох учнів! На все давалось 10 хвилин.
Другий тур відбірковий"Хто швидше!" Ведучий зачитував завдання ( приклад на одну з чотирьох арифметичних дій,  на знаходження дробу від числа, числа за його дробом, перетворення дробу у мішане число  тощо). Потрібно було швиденько ( до 30 с.) порахувати і підняти руку - просигналізувати про готовність відповідати. За результатом цього туру четверо учасників вийшли у наступний тур: Великанич Максим, Тарас Чайка, Володя Саньоцький і Андріана Романюк. У наступному турі у фіналі опинились Володя Саньоцький і Тарас Чайка. Між ними відбулась дуель. Переможцем став Тарас Чайка. Володя відірвався лише на один бал.
Тож він і отримав сьогодні титул "Найкращий обчислювач 5-В класу" і подарунок книжку Я. Перельмана "Жива математика".Ну, і звісно, учасники півфіналу і фіналу отримали високі бали за урок.
Для себе 5-класники зробили висновок: потрібно вправлятися в усному рахунку - і у житті згодиться!



Восьмикласниці Лєра і Діана  - помічники ведучого- рахують бали і
 слідкують за порядком




Півфіналісти


Дуель фіналістів
ВІТАЄМО ТАРАСА ЧАЙКУ З ПЕРЕМОГОЮ!

Вітаємо переможця Тараса Чайку!

неділя, 21 лютого 2016 р.

Тригонометрія в науці і техніці - спецвипуск з курсу "Математика: підготовка до ЗНО"

Математичний арт-проект "Геометрична мозаїка". 5-В клас

Цього разу - математичний арт-проект для 5-класників "Геометрична мозаїка" . Учні 5-В успішно ознайомилися із геометричними фігурами - різними видами трикутників, чотирикутників.Тож прийшла пора трішки зайнятись творчістю. Завдання - просте: створити мозаїку чи картинку із відомих геометричних фігур і розповісти, які фігури були використані.
Ось що з того вийшло.















5 клас. Доповнення дробу до одиниці.Віднімання дробу від натурального числа

Шпаргалка "Доповнення дробу до одиниці. Як відняти дріб від натурального числа?"


пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Про Фалеса, перешкоди і "Бунт трикутників"

Здавалося би, що може поєднувати Фалеса, долання перешкод і картини Василя Кандинського?
Звісно, математика, зокрема - геометрія, а ще точніше- подібні трикутники. Про це дізналися мої  восьмикласники на уроках 17 і 19 лютого. А тепер все по порядку. Ви знаєте, як виміряти відстань до дерева чи його висоту, маючи лише монетку і  лінійку? А як грек Фалес із Мілету знайшов відстань до корабля у морі за допомогою великого пальця руки., а висоту найвищої піраміди у Єгипті з допомогою палиці? Не знаєте? І не здогадуєтесь. Все просто! Для того, щоб усе це знайти, достатньо знань про подібність трикутників. Тоді і ширину річки знайдете.,не перепливаючи її, і відстань між двома деревами , які по різні боки озера, та ще багато чого можна знайти,  користуючись підручними засобами, які і до математики відношення не мають. А про процентомір чули? Ні?  Тоді вам до нас - розкажемо. Геніальна штука. Нею тепер ніхто не користується, і про неї мало хто чув.  Такий собі механічний пристрій для розв'язування трьох основних задач на відсотки. А побудований на основі ознак подібності прямокутних трикутників.
Це ще не все. Тепер - найцікавіше. На уроці ми відкрили для себе російського художника Василя Кандинського - основоположника абстракціонізму, мистецтвознавця, автора унікальної книги "Точки і лінії на площині".  Але головне - це його неповторні картини, саме ті, на яких ми бачимо геометричні фігури. Якщо у Казимира Малевича - квадрати. прямокутники,то на картинах Кандинського - трикутники і кола. Ці картини можна розглядати годинами, такі вони сонячні. А назва однієї з них геть зовсім в тему нашого уроку: "Бунт трикутників". До слова, художник здобув музичну і художню освіту в Україні , а саме - в Одесі.Збереглися його замалбовки до картини "Башти Києва". Якщо ви уважно  розглядатимете  картини Кандинського, то обов'язково знайдете на них подібні трикутники - кольорові. різноманітні. Кандинський надихнув нас, і ми теж спробували себе як художники. так серед Дерев мудрості виросли квіти з подібних різнокольорових трикутників.

















Процентомір




В.Кандинський

Башти Києва


Діагоналі


Бунт трикутників
Для колег:
Конспект уроку
https://drive.google.com/file/d/0B1z_nurhRF88S2tlWGg1X2FVWXc/view?usp=sharing
Презентація до уроку
https://drive.google.com/file/d/0B1z_nurhRF88cFlCcWdCZGtXeTQ/view?usp=sharing