понеділок, 29 січня 2024 р.

Третій етап Всеукраїнської олімпіади школярів з математики. Підсумки, вітання ...


 28 січня 2024 року  відбувся ІІІ ( обласний) етап Всеукраїнської олімпіади школярів з математики. Змагання юних математиків проходило у аудиторіях Тернопільського Національного педагогічного університету ім. В Гнатюка. 


Перед початком олімпіади з вітальним словом до учасників звернулися голова оргкомітету п. О. Когут та голова журі, декан фізико-математичного факультету, кандидат математичних наук, доцент  М. Гром'як, методист ТОКІППО Т.Іванюк. 





В олімпіаді брали участь учні 7-11 класів- представники територіальних громад Тернопільської області.  

Серед учасників  команди з Тернополя брав участь учень 11-А класу Роман Лещук.  Це вже третя участь Романа у обласному етапі. Нагадаю, що цього року Роман став переможцем ІІ етапу (міського).


Цього разу Роман не здобув призового місця, йому не вистачило  двох балів, аби зайняти третю сходинку. Тим не менше, виступ нашого учасника є гідним- у нього шостий результат, і він у верхній частині рейтингової таблиці.  Це гарний результат. Хочу сказати, що задачі були нелегкі, деякі з них рівня четвертого етапу Всеукраїнської та Міжнародних олімпіад. Щоб їх розв'язати, мало знань програмового матеріалу, який вивчається на шкільних уроках. Потрібна систематична, цілеспрямована робота учня і вчителя.  


 Результати ІІІ етапу   тут https://ippo.edu.te.ua/naukovo-metodichna-robota/olimp/olimpiadi/rezultati


Тож привітаємо Романа із гідним виступом і побажаємо йому подальших успіхів. Попереду ще одна олімпіада- з інформатики, учасником якої він буде. Віримо, що Роман покаже гарні результати.

Завдання третього етапу 










Рейтингова таблиця результатів ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади школярів з математики 28 січня 2024 року



А поки що очікуємо результатів чвертьфіналу 38 Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних задач. Сподіваємось, що Роман Лещук і Остап Мних ввійдуть до  півфіналу. 



середа, 17 січня 2024 р.

Періодичність тригонометричних функцій. Графіки тригонометричних функцій і їх властивості

 Вітаю, друзі. Тема сьогоднішнього уроку- тригонометричні функції, їх графіки і властивості. Пропоную переглянути відео, зробити записи у зошитах. 

https://youtu.be/ceJbf-6nFMY


https://youtu.be/HQzVX2b8cyM



https://youtu.be/pCa-mXCk2II






А також скопіювати у зошити таблиці із властивостями функцій та приклади розв'язання вправ.





 Домашнє завдання в Єдиній школі.


неділя, 14 січня 2024 р.

Прямокутники й квадрати на полотнах Мондріана і Малевича. Творимо разом красу і стилі Мондріана

 





Як закохати світ у три кольори? Чим знаменитий квадрат Малевича?  Чи може бути квадрат і прямокутник об'єктом творчості великих художників? Посилання на відео:

https://youtu.be/xrR8WfnzdVQ


Що ж , постаралися на славу мої 5-класники! Молодці!  Гадаю. що сам Мондріан був би у захваті. А з ним і відомий кутюрьє Ів Сен Лоран.  Зростають майбутні українські дизайнери одягу, інтер'єру, художники, архітектори.  І, звісно, у житті і для досягнення успіху у майбутній професії стануть в нагоді і знання з математики, і знання в галузі мистецтва, культури, музики. До слова,у нашому маленькому відео-вернісажі звучить нідерландська етнічна мелодія. Пам'ятаємо ж, видатний художник Мондріан - голандець.
Отож, приємного перегляду!



 Фільм можна переглянути на Ютуб за посиланням 
https://www.youtube.com/watch?v=wgYuoJD1kbo

Мондріан закохав світ у три кольори, а я би ще додала у прямокутники і лінії! А мої 5-класники ( дехто) додав трошки своїх кольорів. Але від того їхні витвори стали цікавішими.

 Можливо, хтось вважає, що малювати ( чи щось інше творити) на уроках математики ( чи виконувати такі творчі завдання вдома) то зайве, то , скажу вам, що - НІ! По перше- це цікаво і пізнавально ( дізналися про нові імена у царині образотворчого мистецтва, про напрям неопластицизм, про кольористику, пофантазували, створили мистецький власний твір), по-друге- корисно ( повправлялися у користуванні креслярськими інструментами, заповнили площу   прямокутниками і квадратами, використовуючи задані кольори, зафарбували ними прямокутники й квадрати так, щоб поряд не було фігур одного кольору - а все це вимагає мислення!).

 А як ви думаєте, потрібні дітям такі творчі завдання?

Будинок Каті Хмільовської