субота, 20 травня 2023 р.

Подбайте про майбутнє своїх дітей! У кожного свій шлях до вершини!




 Я закликаю батьків, що піклуються про майбутнє своїх дітей, почути те, що я пишу . Навіть якщо ви не згідні з моєю точкою зору, будь ласка, дотримуйтесь рекомендацій вкінці цього посту. Після того, як ви побачите позитивні зміни в житті вашої дитини, ви зрозумієте, чому я пишу те, що пишу!

Саме зараз в наших домівках розгортається мовчазна трагедія, яка зачіпає найдорожче, що у нас є: наших дітей!
Наші діти перебувають в жахливому емоційному стані!
Ба більше, за останні 15 років статистика психічних розладів у дітей жахає:
~ кожна п’ята дитина має розлади психіки;
~ поширеність синдрому дефіциту уваги зросла на 43%;
~ поширеність підліткової депресії зросла на 37%;
~ частота самогубств серед дітей 10-14 років зросла на 200%.
Що ще нам потрібно, щоб поглянути правді в очі?
Ні, відповідь не в поліпшенні діагностичних можливостей!
Ні, вони не народжуються такими!
Ні, це не вина школи і системи!
Так, якби боляче нам не було це визнавати, в багатьох випадках саме ми, батьки, повинні самі допомогти своїм дітям!
Що не так:
Сучасні діти позбавлені основ здорового дитинства, таких як:
Емоційно доступні батьки.
Чітко окреслені межі й настанови.
Обов’язки.
Збалансоване харчування і достатній сон.
Рух і свіже повітря.
Творчі ігри, спілкування, вільне проведення часу.
Замість цього діти мають:
Абстрактних батьків.
Батьків, які дозволяють дітям все.
Відчуття, що їм всі винні.
Незбалансоване харчування та недостатній сон.
Сидячий домашній спосіб життя.
Нескінченну стимуляцію, технічні забави, миттєве задоволення.
Хіба можна виховати здорове покоління в таких хворих умовах? Звичайно, ні!
Людську природу обдурити неможливо: без батьківського виховання не обійтися! Як ми бачимо, наслідки жахливі. За втрату нормального дитинства діти розплачуються втратою емоційного щастя.
Як це виправити?
Якщо ми хочемо, щоб наші діти виросли щасливими і здоровими, нам треба прокинутися і повернутися до основ. Ще не пізно! Я знаю це, тому що безліч людей з якими я спілкуюся під час роботи, бачать позитивні зміни в емоційному стані їх дітей протягом тижня (а в деяких випадках навіть днів) після реалізації цих рекомендацій:
Встановлюйте обмеження і пам’ятайте, що ви — батьки дитини, а не її друзі.
Забезпечте дітям те, що їм потрібно, а не те, що їм хочеться. Не бійтеся відмовляти дітям, якщо їх бажання розходяться з потребами.
Давайте здорову їжу та обмежуйте снеки.
Проводьте в день час на природі.
Щодня влаштовуйте сімейні вечори без електроніки.
Грайте в настільні ігри.
Щодня залучайте дитину до справ (складати білизну, прибирати іграшки, розвішувати білизну, розкладати пакети, накривати на стіл і т. д.).
Вкладайте дитину спати в один і той же час, не дозволяйте брати в ліжко гаджети.
Навчайте дітей відповідальності та незалежності. Не захищайте їх від дрібних невдач. Це вчить їх долати життєві перешкоди:
Не складайте і не носіть за дитиною портфель, не приносьте їй до школи їжу/домашню роботу, яку вона забула вдома, не очищуйте банан для 5-річної дитини. Навчайте їх самостійно робити все це.
Навчіться бути терплячими й дайте можливість вільно проводити час, щоб у дитини була можливість занудьгувати і проявити свої творчі пориви:
Не оточуйте дитину постійними розвагами.
Не підсовуйте техніку як ліки проти нудьги.
Не заохочуйте використання гаджетів за їжею, в машині, в ресторані, в магазині. Нехай мозок дитини вчиться самостійно розганяти «нудьгу».
Будьте емоційно доступними, вчіть дітей соціальних навичок:
Не відволікайтеся на телефон, спілкуючись з дитиною.
Навчіть дитину справлятися зі злістю та роздратуванням.
Навчіть дитину вітатися, поступатися, ділитися, співчувати, гарно поводитися за столом і в розмові.
Підтримуйте емоційний зв’язок: посміхайтеся, цілуйте, лоскочіть дитину, читайте їй, танцюйте, стрибайте й повзайте з нею разом!
Ми повинні змінити своїх дітей, інакше отримаємо ціле покоління на пігулках! Ще не пізно, але часу залишається все менше…
P.S. Взято з інтернету, автор невідомий ….
Як психолог і мама трьох діток, поділяю позицію автора. Проблема як ніколи актуальна. Зараз ми вже маємо серйозні наслідки. Часу все менше - бо діти швидко виростають. Проте за таких умов, вони залишаються дуже інфантильними.
Дорослі, не обкрадайте своїх дітей!!! Тепло, ласка, щирі позитивні емоції, тепле відверте спілкування, обіймашки... + чітко окреслені рамки, правила поведінки та межі відповідальності дитини відповідно до її віку ❤
Щиро ваша #Psychologist_Nychta



Математика+фізика=фізика+математика

Унікальний музей української марки у Вінниці

Якщо цікаво, читай тут:

https://lelitka.te.ua/podorozh-u-svit-ukrajinskoji-marky/







середа, 17 травня 2023 р.

Репортаж із Вінниці. Національний фінал 37 Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних задач відбувся!


 13 травня 2023 року відбувся Всеукраїнський фінал 37 Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних задач. Тернопільщину представляли п'ятеро учасників, серед яких два десятикласники з нашої рідної ЗОШ №19. Це Роман Лещук та Остап Мних. А також двоє учнів з  технічного ліцею Співак Максим і Овчарова Аріна і восьмикласник української гімназії Станіслав Дем'янчук. Тішить, що тернополяни показали гарні результати, ввійшовши до десятки переможців у категоріях 8-9 та 10-11 класи. Тернопіль представлятимуть у складі збірної команди України  на супер-фіналі, який відбудеться у польському місті Вроцлав 25-26 серпня 2023, наш 
Роман Лещук і учень технічного ліцею Матвій Співак.  Пишаємося вами, хлопці!


Символічно, що в Україні Міжнародний чемпіонат цього року проводиться уже 20-й раз. Для участі у фіналі було запрошено 191 переможець півфіналу. Приїхали, щоб взяти участь у фінальних змаганнях 92 учасників. Вперше в Україні через війну не буде відбіркових змагань, які передують супер-фіналу. На відбіркових зазвичай формується остаточно команда . яка представлятиме країну на супер-фіналі. 

 Відкрила Національний фінал Тетяна Станіславівна Збожинська - керівник Центру євроінтеграції, вчитель математики, Відмінник освіти України, Соросівський вчитель, Заслужений вчитель України.

 


 Тетяна Збожинська (пряма мова- аудіо-запис): " Ті, хто їхали з Харкова , Запоріжжя, мали дуже тривожну ніч. Кожних 20-30 хвилин були повітряні тривоги. Хтось, виходив з хати, а за спиною залишилася квартира з вибитими вікнами. Але вони приїхали,ми їх раді вітати. давайте їх оплесками привітаємо! Ми дуже раді за тих дітей, які вимушено з батьками емігрували за кордон , і приймали участь у чверть -фіналі, а потім у півфіналі дистанційно, потім - онлайн, але на Всеукраїнський фінал приїхали сюди. Давайте їх привітаємо! За 20 років Ліга юних математиків виростила не одне покоління юних математиків. Хтось з них, так як і ви, починав тут з нами на півфіналах, фіналах. Потім прийшов час, і зараз вони боронять нашу землю, нашу рідну Батьківщину. На жаль, серед них є ті, хто загинули, загинули у нас в багатьох друзі,знайомі. рідні. близькі. Але, дякуючи їм,дякуючи тому, що вони віддали своє життя за нас, ми сьогодні тут. Я хочу вас просити, давайте  хвилиною мовчання згадаємо і віддамо шану. Герої не вмирають. Передати найщиріші вітання від шефа проєкту пана Патріка  він вітає нашу Україну, нашу українську Лігу юних математиків з сьогоднішнім визначним днем. Сьогодні не тільки в нас в Україні, а й по всьому світу, ті країни, учасники, які долучилися до цих міжнародних змагань, проводять свої державні фінали. Отож вітання вам з Парижу. І вітання від організатора. фундатора змагань, автора задач, які ви сьогодні будете працювати Мішеля Крітона. Ті хто був з нами в Парижі уже добре знають цю людину. Отож від нього теж вітання. Серед задач є надскладні, але ми впевнені, що виготувалися і попри всі складнощі ми бажаємо вам успіхів".

 Гостинно зустрів учасників Міжнародного чемпіонату  уже не вперше  Вінницький національний технічний університет- гордість Поділля, зокрема факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії (ФІТКІ).

Декан факультету ФІТКІ, кандидат педагогічних наук Кирилащук Світлана Анатолівна ( пряма мова- аудіо-запис) 



 "Я дивлюсь на сьогоднішню подію і ще раз впевнена, що нашу країну,  нашу Україну ніколи, ніхто не переможе. Не дивлячись на те, що ми живемо у воєнний час, що наші серця, наші душі, наші всі думки поруч з нашими близькими, рідними, знайомими друзями, з тими, хто зараз боронить нашу землю... А з іншого боку, ми навчилися цінувати життя, ми навчилися цінувати один одного, цінувати відпочинок, цінувати  мирний ранок без тривог, ми навчились цінувати те, що наші діти мають рости в мирній державі, отримувати знання. І не дивлячись ні на що, я вдячна вам, батьки за те, що ви прикладаєте максимум зусиль, щоб наші діти отримали максимум все, що можна отримати у мирний час. Я дякую вам, діти, що ви не байдужі до свого життя, до свого розвитку, що вам цікаво не те, що легко, а те, що дійсно потрібно для вашого мозку, для розвитку нашої країни. Ми всі знаємо, що математика- це якраз та наука, яка розвиває мозок, логіку. І не обов'язково знати супер якісь виведення формул, але з цього віку ви вчитеся просто логічно, мудро , правильно думати... Я хочу вам всім побажати, що ви всі розвивалися.І сьогодні завжди говорять:" Хай переможе сильніший". Але те що ви тут, ви всі готувалися, ви вже переможці. І нехай кожний переможе сам себе. Ви кожним таким заходом, такою подією йдете на крок вперед. Всім бажаю перемоги".


Голова журі, заслужений вчитель України Кривошея Ігор Михайлович

Розповів про важливі моменти, які можуть виникати під час чемпіонату. Поради Ігора Михайловича завжди корисні. "Хай переможе той, хто  зробить менше помилок. Ви ж усі розумні. А перемагає той, хто зробить найменше помилок!" - улюблений вислів Ігора Михайловича!



 Хочеться сьогодні відзначити надзвичайну організацію фіналу. Щиро вдячні Тетяні Збожинській, Ігору Кривошеї, які є вкладають у цей захід усю душу, працюють не покладаючи рук, практично на ентузіазмі, на благо нашої України, вирощують еліту країни. Насправді велика подяка тим, хто з року в рік підтримує цей проєкт - батьки, вчителі, науковці ВНПУ, самі учасники- діти , студенти- волонтери.

Категорія студенти і вчителі


Переможці у категорії 10-11 класів




Переможці у категорії 8-9 класи


Переможці у категорії 4-5 класи


Наймолодші



Фінал закінчився! Переможці визначені!

Ці учасники ввійшли до збірної України! Молодці! Росте гідна еліта нашої країни.Тож побажаємо нашій команді успіху на супер-фіналі! Побажаймо перемоги нашому народу над загарбником! Перемоги і миру!





Слава Україні!
Так розпочинався і завершувався фінал. Але сьогодні величальна пісня нашого народу, нашої рідної України звучить ще більш проникливо.


Часопис "Імпульс" ФІТКІ про фінал тут

http://surl.li/hcbun