неділя, 29 серпня 2021 р.

Відео з 35 міжнародного чемпіонату. Деякі задачі супер-фіналу

 Відео відкриття супер-фіналу 35 Міжнародного чемпіонату  з розв'язування логічних задач. Слово має координатор чемпіонату в Україні Тетяна Станіславівна Збожинська.



https://youtu.be/74VYjGL_3cY


 Нагородження учасників супер-фіналу проводять І. М. Кривошея і Т. С. Збожинська

https://youtu.be/_dnWll2BWQ4




https://youtu.be/6CyLyRfIaG0




https://youtu.be/0HXDBLqnQ9Q


 Вибрані задачі супер-фіналу 35 Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних задач

13. Є акваріум у формі паралелепіпеда, у який налили 6 л води. Якщо його поставити на одну грань, то вода буде на рівні x см, якщо на другу грань, то на x-1 см, і на третій грані на рівні x-2 см. Який об'єм акваріума?

 11. По порядку пишуть числа разом, наприклад: 12345678910111213 і т.д.
Тоді цей ряд розділили по 3 цифри:
123 456 789 101 112 131 415 і т.д.
Скільки у цьому ряду чисел 131 до п'ятого 101?

У автобусі є 30 місць. Там є порівну хлопців і дівчат. На 1 зупинці вийшла половина дівчат і зайшов 1 хлопець. Після 2 зупинки залишилося 4/5 дітей, що залишилися після 1 зупинки. Скільки дітей залишилося після 2 зупинки?

 10. Число 2021 розкладається на 7 доданків,
що складаються тільки з цифр 3 і 5. Скільки разів у цих доданках була цифра 3? (Є 2 варіанти)

9. Число 35 розклали на 5 різних доданків так, що їхнє НСК якнайменше. Запишіть ці доданки.

12. Є 4 чотирицифрових числа що записані по колу (остання цифра першого це перша цифра другого, ... ,  остання цифра четвертого це перша цифра першого). Також відомо, що ці числа є цілими квадратами. Якщо серед них є 2 чи більше однакових, то записати найменше з них. Якщо ж числа різні, то записати найбільше з них. (Є 2 варіанти)

 Примітка. Номер задачі вказує коефіцієнт складності. 




Відбувся супер-фінал 35 Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних задач.У збірній України - тернополянин

 

28 серпня 2021 відбувся супер-фінал 35 Міжнародного чемпіонату з розвязування логічних математичних задач. Цей етап мав відбутися у швейцарському місті Лозанна. Але у звязку з пандемією організаторами було прийнято рішення провести ці інтелектуальні змагання в онлайн-режимі. Збірна команда України була представлена пятнадцятьма учасниками різного віку  -від молодших школярів до студентів (двоє студентів Вінницького політехнічного університету)- з різних міст України (Харків, Вінниця, Тернопіль). Щиро радіємо, що у збірній був і учасник з Тернополя Роман Лещукучень нашої Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №19. Нагадаю, що у Національному фіналі Роман здобув золоту медаль.

         Учасників математичних змагань привітали координатори чемпіонату в Україні Тетяна Станіславівна Збожинська і Ігор Михайлович Кривошея.

У своєму зверненні до учасників Тетяна Станіславівна наголосила, що у тих країнах, які зібрали команди змагання почнуться онлайн  одночасно о 14 годині. Для решти охочих перевірити себе  після закінчення чемпіонату задачі будуть виставлені на сайті федерації, аби кожний, хто забажає, міг теж розвязати надані завдання – такий собі «заохочувальне змагання». Супер -фінал проводився з ввімкненими відеокамерами, аби трансляцію з кожної країни могли бачити організатори з центрального комітету.

          Як зазначили організатори, серед задач цьогорічного супер-фіналу немало надскладних на кожному рівні. Тому учасникам потрібно бути дуже уважними, зосередженими.

         Для учасників математичного чемпіонату із Франції були передані дипломи із вдрукованими їхніми прізвищами і іменами. Тому після закінчення змагання, підрахунку набраних балів у дипломи організатори лише вписали рейтинг кожного учасника у міжнародній таблиці. Найкращі результати показали наймолодші учасники ( категорія 1-3, 4-5, 6-7 класів)- харків'яни Даниїл Калашников і Антон Кравченко - у них відповідно ІІ і ІІІ результати , гідно виступили і старші. Усі отримали дипломи Французької федерації математичних змагань. 

       

          Принагідно хочу зауважити, що цього року збірна України, у складі команди якої було сім учасників – пятеро школярів і двоє вчителів – Т.С. Збожинська і І.М. Кривошея – здобула перемогу на Кубку Європи  (математичні змагання). Якраз тут у Вінниці після закінчення супер-фіналу були вручені золоті медалі членам збірної команди України.

         Супер-фінал відбувся, нагороди вручені. Це було змагання  в першу чергу із задачами, як сказала Тетяна Станіславівна. Хтось задоволений собою, своїм результатом, хтось трішки засмучений. Але кожний з учасників вже є переможцем. Він подолав ще одну сходинку до успіху.

Хочеться згадати Конфуція: «Успіх залежить від попередньої підготовки, без такої підготовки не буде успіху. Навіть найбільша поразка може прискорити шлях до успіху». Друзі, «налаштуйте свої вітрила на успіх і поступово рухайтеся до своєї мети».

І трішки про невеселе. Цей рік був оголошений роком математики. Дуже прикро, що результати ЗНО були невтішними. Але все ж тішить те, що є такі престижні Міжнародні математичні змагання, на яких наші діти здобувають високі результати. Щоправда про ці змагання ми не можемо прочитати, побачити, почути у ЗМІ, ні у всеукраїнських, ні в обласних, ні в місцевих( мова йде про рідне). Найбільш, де можна відшукати  - це на особистих сторінках зацікавлених у цьому. Таке враження, що то є особиста справа невеликої кількості зацікавлених окремих, окремих обдарованих діток і їх батьків. Якщо у переможцях предметних олімпіад ще є зацікавлення, то до інших інтелектуальних змагань учнів ставлення таке «тобі треба, той займайся цим». А ми так можемо втратити майбутнє нації. Адже участь наших дітей у міжнародних конкурсах – це представлення майбутньої інтелектуальної еліти України світові.

         Принагідно хочу висловити подяку координаторам  Міжнародного чемпіонату з розвязування логічних задач в Україні І. М. Кривошеї і Т. С. Збожинській і  методисту відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів  ТОКІППО Іванюк Тетяні Георгіївні за підтримку, за вболівання. Бажаю успіхів Роману Лещуку і усім своїм учням, які дружать з математикою, у наступних чемпіонатах. Вже в листопаді відбудеться чверть -фінал 36 -го .






Роман Лещук

Головна підтримка- батьки

Команда
 У наступному пості - відео відкриття і нагородження а також тексти деяких задач супер-фіналу.
 Дивись тут:

вівторок, 3 серпня 2021 р.

Родовід і геометрична прогресія

     Друзі, а ви цікавились своїм родоводом? З якого ви роду-племені, ким були ваші діди, прадіди? Чим займалися вони? Насправді кожна людина повинна знати такі речі. У наш час є великі можливості для того, щоб вивчити свій родовід. Аби було бажання. Дерево роду можна складати вручну, а ще є спеціальні програми для цього. Для створення дерева роду можна скористатися сайтом https://www.myheritage.com.ua/

Це надзвичайно цікаво. Але, безперечно , для цього потрібно розшукати інформацію про своїх дідусів і бабусь, прадідусів і прабабусь... Як? Звісно, найперше джерело - це ваші рідні, від яких можна дізнатися багато цікавого. Далі - виписки з метричних книг, архівні документи.


 

Ви, напевно, чули такий вислів "до сьомого коліна" ? Оте "сьоме коліно" не що інше як сьоме покоління ваших предків. Не кожний може похвалитися знанням своїх предків до "сьомого коліна". 

А цікаве, що й тут не обійшлося без математики! Справді світом правлять числа. Отож. у нашому родинному дереві ми маємо справу з геометричною прогресією  1,2,4,8,16,32,64... із знаменником 2.
 А сьоме коліно- це 64 ваших предки! 

"Для того, щоб народитися кожному з нас потрібно:
2 батьків
4 бабусі і дідусі
8 прабабусь і дідусів
16 прапрадідусів і бабусь
32 тетра-бабусь і дідусів
64 пента-бабусь і дідусів
128 нeксa-бабусь і дідусів
256 гепта-бабусь і дідусів
512 окта-бабусь і дідусів
1024 нона-бабусь і дідусів
2048 дека-бабусь і дідусів
Всього за останні 11 поколінь потрібно 4094 предки, і все це приблизно за 300 років до того, як ми з вами народилися!
Зупиніться на мить і подумайте ...
Скільки це доль, характерів, життєвий перемог та програшів.
Ми повинні відчувати подяку і любов до всіх наших предків, тому що кожен із них у кожному з нас!" І пам'ятаємо ще одне, що історія родини- це історія країни!