23 грудня на діток з інвалідністю чекає особливе свято - "Особлива казка". Ми раді, що теж долучилися до творення цієї казки. Максимко, Андрійко та Даринка отримають свої подарунки від нас, учнів 11-А, і листи.
У моєму блозі цікаві матеріали для учнів, колег-вчителів та батьків. Ласкаво прошу!
четвер, 20 грудня 2018 р.
21 грудня -День народження кросворду. Кросворду -105 років!
Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де він був надрукований 21 грудня 1913 року.
Прилетіли ангелята....
Останні дні І семестру... Останні уроки. останні контрольні. Оцінки вже майже виставлені, принаймні у 5-6 класах. А за тиждень - Новий Рік, а там і - Різдво.
Вже й ангелята у вікно стукають.
У 5-В оцінки з математики уже рядком стоять, тож ми вирішили тихенько ангеликами побавитися. Тим більше, що симетрію ( а це - чиста математика !) ніхто не відміняв ( ну то й що, що в 5 класі її не вчать). А витинанка - це симетрія!
Вже й ангелята у вікно стукають.
У 5-В оцінки з математики уже рядком стоять, тож ми вирішили тихенько ангеликами побавитися. Тим більше, що симетрію ( а це - чиста математика !) ніхто не відміняв ( ну то й що, що в 5 класі її не вчать). А витинанка - це симетрія!
У шестикласників завдання складніше. Тему "Коло і круг" вивчили? Вивчили. Тож застосовуємо на практиці! Завдання - створити ангела із кругів і його частин, прикрасивши елементами витинанки. Не все так просто! Круг заданого діаметру накреслити - це раз. розрізати його на частини , пропорційні числам 2:1:1 - це два, сформувати конуси - це три, вирізати кільце заданої ширини і радіуса зовнішнього круга - це чотири! Ну і так далі. І з цього всього має вийти АНГЕЛ. І скажіть, що то не урок математики!
І тут раптом виявилося. що розв'язати задачу може бути простіше, ніж виконати оті всі практичні кроки!
Але - результат є! Хто постарався, у того все вийшло!
МОЛОДЦІ!
Проекти "Коло і круг" захищали шестикласники
Захист проектів це
завжди цікаво і корисно. Цього разу
шестикласники розповідали про славнозвісне число π , про коло і круг і , звісно
про Архімеда, адже він має безпосереднє відношення до видатного числа. Окрім
цього , Архімед був видатною людиною свого часу.
Інформативними були виступи Ігора Годованого і Тані Душенько.
Ангеліна Дячук і Діана Грень (6-А) свій проект представили у формі газети. Потрудились на славу. Молодці!
Доповідь Остапа Мниха (6-В) була блискучою! Однокласники гідно оцінили її аплодисментами.
Із цікавими повідомленнями виступили Роман Лещук (6-в)(хронологія встановлення рекордів числа π), Божена Шепель (6-В), Сидор Яна і Вербіцька Катя (6-В), Настя Головата (6-В).
Підписатися на:
Дописи (Atom)