середа, 13 вересня 2017 р.

Задачі для шестикласників з теми "Подільність чисел. НСД і НСК"

Спробуйте розв'язати наступні задачі.

1.Задача-жарт.
Багатоголовий змій знає 105 слів, до того ж, кожна голова знає однакову кількість слів, і а різні голови не знають одного і того ж слова. Скільки голів у змія, якщо їх більше, ніж 10. але менше. ніж 20
2.Прямокутний  аркуш паперу , що має розміри 60см на 48 см розрізали на найбільші з усіх можливих квадратів. Скільки утворилось таких квадратів?
3. Прямокутний паралелепіпед з вимірами 42см, 30 см. 18 см розрізали на найбільші з усіх можливих куби. скільки таких кубів утворилось?
4.Яку найбільшу кількість однакових подарунків можна скласти із 48 цукерок і 36 яблук, якщо використати всі цукерки й усі яблука?
5. Прямокутний аркуш паперу завдовжки 56 см і завширшки 48 см потрібно розрізати без відходів на найменшу кількість рівних квадратів. Скільки квадратів одержимо?
6. Дерев'яний брусок завдовжки 48 см, завширшки 30 см і заввишки 24 см потрібно розрізати без відходів на найменшу кількість рівних кубів. Скільки кубів одержимо?
7. Яку найбільшу кількість однакових подарунків можна скласти з 90 мандаринів, 405 цукерок і 135 пряників, якщо потрібно використати всі мандарини, цукерки і пряники
 8. Між усіма учнями класу розділили порівну 58 зошитів у лінійку і 87 зошитів у клітинку. Скільки учнів у класі? Скільки зошитів у лінійку і скільки у клітинку отримав кожен учень?
9. У кімнаті завдовжки 625 см і завширшки 475 см вирішили викласти долівку однаковими декоративними плитками квадратної форми, не розрізуючи їх. Який найбільший можливий розмір такої плитки? Скільки плиток найбільшого розміру потрібно, щоб викласти ними долівку?
10. На новорічному святі діти одержали однакові подарунки. Для створення подарунків було закуплено 123 апельсина і 82 яблука. Скільки дітей було на святі? Скільки апельсинів і скільки яблук одержала кожна дитина?
11. Для новорічних свят підприємство закупило 320 горіхів, 240 цукерок, 200 пряників. Яке найбільше число однакових подарунків для своїх робітників може зробити підприємство? Скільки цукерок, горіхів і пряників буде в кожному подарункові? 13. Друзі – капітани в один день відбувають у рейс на різних пароплавах з тривалістю 18 діб і 12 діб. Через скільки діб друзі знову зустрінуться в порту?
12. Яку найбільшу кількість однакових букетів можна скласти для ваших мам із 24 білих і 42 червоних троянд? Скільки білих і червоних троянд буде в кожному букеті?
13. Учням 6 класу школи – інтернату роздали порівну 420 підручників і 945 зошитів. Скільки учнів 6 класу навчається в школі – інтернаті? По скільки зошитів та підручників отримав кожен учень 6 класу?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14. У портовому місті починаються два туристських теплохідних рейси, один з яких триває 12 діб, а другий — 15доби. Повернувшись в порт, теплоходи в той же день знову відправляються в рейс. Сьогодні з порту вийшли два теплоходи за цими маршрутами. Через скільки діб вперше вони знову разом підуть у плавання?
15. Від площі різними маршрутами одночасно вирушили два тролейбуси, на яких працюють мама і тато Івасика. Мамин тролейбус повертається на площу через 40 хв., а татів тролейбус – через 50 хвилин. Через скільки часу вся родина збереться разом на площі, якщо Івасик після уроків йде на площу побачитися з мамою і татом?
16.  Яку найменшу довжину повинна мати стрічка, щоб її можна без обрізків розділити на частини завдовжки як 30 см, так і 75 см?
17. Довжина кроку Чебурашки 15 см, а крокодила Гени – 50 см. Яку найменшу кількість кроків їм потрібно пройти, щоб кожен зробив ціле число кроків? За допомогою шкали побудуй кількість кроків яку вони пройшли.

Підготовка до самостійної роботи: https://disted.edu.vn.ua/courses/learn/2302


понеділок, 4 вересня 2017 р.

Надзвичайно цікава книга для батьків

Що робити батькам, якщо їхня дитина надзвичайно рухлива, активна, вразлива, емоційна, сором'язлива... а одним словом - надзвичайна  (чи незвичайна?)?
Відповіді на свої запитання дбайливі батьки знайдуть у книзі талановитого педагога, дбайливої мами Мері Шіді Курсінки. "Розвиток, а не досконалість"- таке кредо авторки книги "Виховання надзвичайної дитини".
Надзвичайно цікава книга. Читається на одному диханні.
 Прочитати її можна в електронному варіанті тут:
https://books.google.com.ua/books?id=ndQuDgAAQBAJ&pg=PT126&lpg=PT126&dq=%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83+%D0%BD%D0%B5+%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B0+%D0%BB%D0%B0%D1%8F%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F&source=bl&ots=OUAJa47IHH&sig=UREDjYYkNpWuIWJ3UiAQVmUhdaM&hl=uk&sa=X&ved=0ahUKEwiGuuGfgYzWAhXiHpoKHVTGCYM4FBDoAQgkMAA#v=onepage&q=%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83%20%D0%BD%D0%B5%20%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B0%20%D0%BB%D0%B0%D1%8F%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F&f=false


Відгуки на книгу:
 «Десять років тому я радо заплатив би тисячу доларів за примірник «Виховання надзвичайної дитини», якби знав, скільки проблем вона допоможе розв’язати» St. Paul Pioneer Press
 «Ця книжка дає безліч порад про виховання надзвичайних дітей, вона закликає не змінювати їх, а взаємодіяти з ними, разом прагнути кращого й уникати труднощів». Bloomington Pantagraph
 «Роки педіатричної освіти так і не підготували мене до чудової, божевільної, виснажливої пригоди — виховання двох надзвичайних хлопців-близнюків. Книжка Мері навчила мене не лише піклуватися про свою сім’ю, але й дала нам усім можливість змінитися на краще». Джил Сімонс, доктор медичних наук, член Американської педіатричної асоціації
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/psykhologiya_2/kniga_vikhovannya_nadzvichayno_ditini_mer_sh_d_kurs_nka/

Перший урок математики у новому навчальному році у 6-А класі

На календарі 4 вересня. Сьогодні у моїх шестикласників третій урок -математика. І з першого уроку – нова тема. Але… як і обіцяла, спочатку презентація літніх проектів «Математика навколо нас». Сьогодні їх представили Софійка Андрухів і Тарас Смакоуз. Софійка побувала влітку на відпочинку у Туреччині, тож про це згадала у своїй презентації, склавши задачу про подорож у м. Кемер. Тарас розповів про те, що математика справді на кожному кроці: коли мама з немовлям відвідує лікаря , то він вимірює зріст, вагу, обхват голівки немовляти; в аптеці провізор, виготовляючи ліки, мусить теж використовувати математичні знання; а коли ми переходимо вулицю, то світлофор відраховує час, який відведений на це; роблячи покупки у супермаркеті, ми черпаємо інформацію про склад продукту, рахуємо здачу тощо. А маючи інформацію про склад інградієнтів, які входять до того чи іншого продукту. вважають сестрички Лєра і Віка Струхляк, можна скласти збалансоване меню на кожний день.
Отож, справді, без математики не можна прожити і дня. Такий висновок зробили учні 6-А класу.
















А ще Богдан Поляк і Тарас Смакоуз не полінувалися влітку і знайшли час для розв’язання цікавих задач Літнього онлайн-марафону. Молодці!
Канікули справді були проведені з користю. І . звісно, так приємно у перший же день отримати перші високі бали!

Так тримати! Беріть приклад. 


Одне із завдань -знайти і  порахувати трикутники які утворють гілки дерева на світлині.Ось вам і математика в природі.




пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

Із Днем знань!

Тепер ми - 10-А.  Сьогодні  наш передостанній перший дзвоник. Рівно за рік ми стоятимемо на святі першого дзвоника на тому місці, де зазвичай стоять випускники. Рівно за рік ми поведемо за руки першачків у нове шкільне життя. 
 Нас  -   20!  Ми - класні! Ми - одна дружна сім'я.  Попереду ще два роки шкільного життя. А далі- незвідані житейські дороги. 



 Одного не вистачає. Захаре, у перший день- прогул?!  Коли ти встиг?

Перший урок -  "Україна - країна європейська"