четвер, 1 грудня 2016 р.

Новий проект п'ятикласників

П'ятикласники закінчують вивчати розділ "Натуральні числа".  Тож вирішили відчути себе трішки детективами. Майже всі отримали завдання скласти досьє на число. На яке? Кожен з учнів у журналі класному записаний під своїм номером. Отож, кому що дісталось.

Здається, юним детективам таке завдання припало до душі. Принаймні, за один урок ми не встигли вислухати усіх охочих. Поки що ми лише вчимося працювати над проектами, мається на увазі, з математики.  Виявляється, це не так уже й просто. Проекти були цікаві. Було навіть три мультимедійні презентації - тут і знання з інформатики згодились.Такі презентації представили Вадим Тильний, Алінка Кривик, Валерія Раскіна. А Софійка Андрухів рукотворний математичний журнал створила."Важливе число 1".
А ще слід відзначити. що працюючи над досьє, п'ятикласники заглянули вперед: дізнались, що бувають числа прості і складені, квадратні. досконалі. А прості  числа, дільники вивчатимуться лише у 6 класі, як і ознаки подільності.
Скласти досьє числа це не просто знайти дати народження видатних людей чи дати подій, хоча це теж цікаво і пізнавально. Важливо було - знайти математику числа, його властивості, цікаві задачі, головоломки з числом тощо. А поряд з тим віднайти і цікавинки, ось як, наприклад, Настя Бабіц піібрала приказки із числом 2, а Саша Сеник помітив, що різниця у віці з мамою 23 роки ( у нього було Досьє числа 23) і склав про це задачу. Дивіться і читайте найкращі досьє.

Тут можна переглянути  презентації на http://www.slideboom.com/ :

Досьє числа 11
Кривик Аліна

Досьє числа 19
РаскінаВалерія



досьє числа 30
Тильний Вадим



Настя Бабіц про число 2



Юля Рохман




Богдан Поляк. Досьє числа 18


Досьє числа 26. Тарас Смакоуз



Досьє числа 18. Богдан Поляк


 Досьє числа 2. Настя Бабіц





Журнал "Важливе число 1". Софійка Андрухів

 Молодці!





середа, 2 листопада 2016 р.

Міжшкільна олімпіада з математики - 2016. Враження

На минулому тижні наша школа приймала дві групи учасників Міжшкільної олімпіади з математики. Мала честь бути ведучою в одній з груп . Вимушена зізнатися. що мені починає подобатись бути у ролі ведучої. Маю можливість і нагоду спілкуватися із розумними дітками з різних шкіл.Серед них є досить цікаві особистості. Цього разу майже усі були новачками на олімпіаді. Лише деякі з них брали участь в математичній олімпіаді.але у звичному режимі.  Тож мені була цікавою думка дітей щодо ось такого плану олімпіади як міжшкільна, а саме формату цієї олімпіади, думки їх розійшлися. Ті, котрі брали участь у звичайних оліміадах. сказали, що їм ближча саме та олімпіада, тому що і в часі не таке обмеження, є можливість спокійно поміркувати, перевірити зроблене завдання. Міжшкільна олімпіада цікава тим, що завдання різноманітного плану, є можливість доповнити.висловити свою думку. А цього року було ще й, можна сказати, творче завдання - "Стань автором підручника" потрібно було скласти задачу на задану тему з курсу алгебри чи з геометрії.  А це виявилось не під силу багатьом, або складені задачі були надто прості, чи мали забагато даних. Тобто над цим треба попрацювати. Взагалі, складання задач - справа дуже корисна.
Ще один позитивний момент такої олімпіади-усне обгрунтуваня розв'язання задач. Тут учні можуть показати свої комунікативні здібності. вміння послідовно логічно викладати свої міркування.  Для деяких учасників цей етап викликає труднощі. Знаю - але пояснити не вмію. не вистачає слів.
Загалом, всі залишились задоволені - учні результатом,  а ми, вчителі, - позитивним спілкуванням із дітьми.




Пишемо диктант









Юля набрала найбільше балів. Молодець!

понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Як добути квадратний корінь без калькулятора?


Незабаром - ДПА і ЗНО. Час пролетить дуже швидко, і випускникам доведеться складати іспити з математики. Нагадую, що користуватись обчислювальними пристроями на іспитах не можна. Іноді це призводить випускників мало не до шокового стану. Трапляються же серед них такі, що одна думка про те, що доведеться ділити стовпчиком чи множити доводить до появи сивих волосин (жарт, звісно). А що вже там про квадратний корінь казати! А , виявляється, не так вже це й складно. Отож, за олівець- і до роботи. Тренуємось добувати квадратний корінь. Цей спосіб стане у пригоді не лише випускникам, а й багатьом ,  кому іноді потрібно це зробити. Скористайтеся за цим посиланням. Гарно і доступно. Щоб оволодіти цим способом, зробіть не одну, а кілька різних вправ,  тоді й користь буде.

 https://drive.google.com/file/d/0Bz-KZ1E8MypbZE9qdW9lQk9XZzg/view


субота, 29 жовтня 2016 р.

вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Вітаємо!

Зараз у школі проходить перший етап Всеукраїнської олімпіади школярів  з математики. Серед учнів 9 класу перемогу здобув Степан Гирила. Тож він ввійде в команду школи для участі у ІІ етапі (міському) олімпіади. Вітаємо!
 Задачі, які пропонувались цього року на шкільній на олімпіаді


Спробуйте свої сили.


Захист презентацій з теми "Чотирикутники" у 8-Б класі


Віка Малиш у своїй презентації розповіла про чотирикутники у архітектурі.

Світлана Хмарук провела своїх однокласників залами віртуальної картинної галереї, де познайомила їх із картинами Казимира Малевича. Адже у його творчості  поряд із славнозвісним "Чорним квадратом" є й інші чотирикутники. А ще дізнались про різні течії у живописі, зокрема абстракціонізм. Світлана розповіла і про такий вид мистецтва як мозаїка. 






 У світ моди запросила Оксана Журак.










А закінчила Оксана свій виступ такими словами: " Якщо ви хочете виглядати стильними, час згадати про геометрію. Ромби, квадрати, прямокутники, трапеції додадуть шику вашому гардеробу".


Наостанок виступила Марта Кравець. У цікавій формі вона розповіла про родину чотирикутників, нагадала їх властивості..Усім було цікаво слухати  її розповідь, адже Марта склала її у вигляді коміксу.






Ось так восьмикласники повторили основне з теми "Чотирикутники" і переконались ще раз, що геометрія - це не лише задачі, які іноді здаються нудними і непотрібними. Геометрія - це цілий світ навколо нас!