пʼятниця, 18 грудня 2015 р.

Андріївські вечорниці - вперше

Думки вголос:"Ну, нарешті ми доросли до вечорниць! Восьмий клас все таки, не якісь там жовтороті п'ятикласники чи шестикласники. То ж і забави серйозні - вечорниці. Цікаво було, бо ж і не знали, що воно таке і з чим його їдять ( і що там їдять).  А ще у нашому класі на практиці студенти - Олеся Андріївна і Вікторія Василівна - випускниці нашої школи. Вони допомагають класному керівнику нас виховувати. Довелося їм з нами трохи помучитись, бо ми - ще ті. 19 хлопців у класі -це... Але ми постарались. І все вийшло чудово. Наші дівчата. хочемо вам сказати, справжні господині. Таких вареників наварили, що нас і за вуха не могли від них відтягнути. Навіть не помітили. що , певно, самі дівчатка їх не покуштували. То ви вже нам вибачте. Ну, так смачно було! А пиріжки! Добре, що Денисова мама напекла. Бачили би ви, як хлопці їх трощили! Було все як у старі часи: і калиту кусали ( тобто намагались - але нікому не вдалося. Тож і сметаною помальовані були, і кукурікали, і гавкали. Ой що там казати, непроста це справа - калиту кусати!), і пісні співали, а дівчата й танцювали ( хлопці теж не могли встояти і пританцьовували), і гадали. Для хлопців теж були ворожіння. Час промайнув швидко, навіть незчулися. Шкода. А наостанок зробили, як завжди , родинне фото на згадку". Ось такі думки у головах хлопців 8-В. Ну, а що думають дівчата? Це - таємниця! Велика таємниця!









 А усі світлини з вечорниць  тут:

















вівторок, 15 грудня 2015 р.

Перевір себе! - Онлайн тест ЗНО-2015 (зовнішнє незалежне оцінювання - усі варіанти)






 Дорогі старшокласники! тут ви можете спробувати свої сили в онлайн-тестуванні.
http://zno-ua.net/test
https://zno.yandex.ua/
https://zno.yandex.ua/mathematics/

Календар проведення ЗНО-2016
з 1 лютого до 4 березня
Реєстрація для участі в ЗНО

Основна сесія
5 травня
українська мова і література
11 травня
математика
13 травня
історія України
3 червня
російська мова
6 червня
іспанська мова
7 червня
англійська мова
8 червня
німецька мова
9 червня
французька мова
10 червня
біологія
13 червня
фізика
15 червня
географія
17 червня
хімія
Оголошення результатів ЗНО
до 26 травня
з української мови і літератури, математики та історії України
до 18 червня
з російської мови, іноземних мов, біології
до 25 червня
з фізики, географії, хімїї
Додаткова сесія
14 червня
українська мова і література
16 червня
математика
21 червня
історія України
22 червня
російська мова
23 червня
англійська мова
23 червня
іспанська мова
24 червня
німецька мова
24 червня
французька мова
29 червня
біологія
30 червня
фізика
01 липня
географія
04 липня
хімія
до 8 липня
Оголошення результатів ЗНО додаткової сесії



Прямокутник і квадрат. 5 клас


 Коли закінчився урок у 5-В. Софійка Гафійчук запитала: "А на другий раз ми теж будемо малювати? А кольорові ручки можна принести?"-" Можна. і ручки, і олівці, і фломастери! Адже писати чорною чи синьою ручкою так сумно. Це ж математика!" -  "Ура!"
Ви знаєте. чому у нас на дошці і в зошиті квадрат накреслений одним кольором, а прямокутник - двома? Мої 5-класники  швиденько про це розкажуть.

1.

2.

А чому на перших двох світлинах ці фігури не замальовані?

3.

Скажу вам, колір у математиці ( а особливо у геометрії)  це велика сила!
Наступного разу будемо грати гру! Приготуйте  гральні кубики.

пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

Найпотужніші висловлювання батьків

 http://childdevelop.com.ua/articles/psychology/258/

У недавньому широкомасштабному дослідженні батькам був запропонований список з десяти навичок і разом з ним поставлене таке запитання: «Які з цих навичок є найбільш важливими для успішного життя дитини в умовах сучасного світу?». Переможцем, безумовно, стало спілкування. Фактично, крім того, що воно було вибрано як найважливіша навичка, воно змістило традиційних фаворитів, таких як читання, письмо, робота в команді й логіка.

Можливо, це й не дивно, ураховуючи те, що наш сьогоднішній світ стрімко розвивається й неймовірно пов'язаний завдяки комунікативним технологіям. І, тим не менше, батьки часто не усвідомлюють, яку величезну роль вони відіграють у навчанні та зміцненні цієї навички.

Ефективна розмова – тобто що ви кажете, як ви це кажете й коли – це один з найбільш дієвих інструментів сучасних батьків для побудови міцних, значущих і конструктивних відносин зі своїми дітьми.

Батькам необхідно контролювати, що вони кажуть і як вони це роблять. Адже негативні коментарі часто можуть набувати форму розмови, імовірний результат якої ми не усвідомлюємо і не передбачаємо, тому дуже важливо убезпечити дітей від можливих наслідків. Пам'ятайте про те, що ваші розмови та слова створюють вашу сьогоднішню реальність, ваше майбутнє й ваші відносини.

Те, що ви говорите (або не говорите), безпосередньо визначає ваші стосунки. Розмови, які оточують ваших дітей і мають для них першорядне значення, – ваші розмови! Не має значення, розмовляєте ви при цьому зі своїми дітьми безпосередньо чи спілкуєтеся з іншими людьми в їх присутності. Тільки вам під силу вплинути на їх якість і змінити, якщо це необхідно.

Ви можете спробувати скористатися списком з десяти найбільш потужних висловів, який наводиться далі, і почати використовувати кожний з них у спілкуванні зі своїми дітьми вже сьогодні.

«Ти мені подобаєшся!». Така заява відрізняється від слів «Я тебе люблю». У ній алегорично міститься таке: «Мені подобається, хто ти є як людина, як особистість». У своєму спілкуванні з дитиною обов'язково використовуйте обидва ці твердження.

«Ти швидко вчишся». Навчання – це природно. Маленькі діти просто неперевершені в ньому. Навчання для них гра, а гра – це навчання. Те, що ви скажете їм у ранньому віці, вплине на те, як вони будуть ставитись до навчання у своєму подальшому житті, коли воно потребуватиме від них значно більших зусиль і праці, а можливо, навіть носитиме відтінок фрустрації.


«Дякую». Простий прояв увічливості та знаки уваги є свідченням визнання особистості, поважного до неї ставлення. У житті соціальні навички мають вирішальне значення, і краще за все, якщо ви долучитесь до навчання такту, правил етикету й люб'язності вже в ранньому віці дитини.

«Як щодо того, щоб ми зійшлись на...». Мова йде про прийняття кількох базових угод, які стануть міцною основою для вашого подальшого співробітництва всередині сім'ї. Наявність таких угод допомагає уникнути поширених проблем, а також служить відправною точкою при вирішенні проблем у разі їх реального виникнення.

«Розкажи мені про це більше». Це прохання, адресоване вашим дітям, необхідне для того, щоб вони могли поділитися з вами своїми думками, почуттями, переживаннями та ідеями. Воно також передбачає навчання уважного слухання один одного, що, у свою чергу, є безцінним даром, оскільки наочно демонструє вашу турботу й участь.

«Давай почитаємо». Читання приносить вашим дітям велику користь. Воно допомагає їм набути навички, необхідні для успішного життя, збагачує ваші відносини і прищеплює любов до навчання. До того ж книги – це свого роду дивовижні ворота у світ людей, місць, ідей.

«Усі ми робимо помилки». Помилки іноді бувають. Ніхто не ідеальний. Уміти правильно реагувати на проблеми, долати їх і вчитись на своїх помилках – це важливі життєві навички. Якщо стає так, що в якийсь момент ви з тих чи інших причин не дотрималися своїх власних вимог і певних внутрішніх стандартів, не турбуйтесь, у вас є можливість показати дітям, як взяти на себе відповідальність за допущені помилки й рухатись далі. Діти можуть не виправдати ваших очікувань або не досягти досконалості. Але якщо ви зможете надати один одному трохи простору, це стане прекрасним подарунком для вас обох.

«Вибач!». Навчитись вимовляти це слово не так уже й важко. Але ще краще, якщо ви навчитеся зупиняти себе перш, ніж скажете те, що згодом може потребувати вибачень. Навчіться самі і, звісно ж, навчіть цього свою дитину.



«Що ти думаєш про це?». Коли ви просите дитину зробити свій внесок у певну родинну справу й надаєте їй шанс бути частиною сімейних розмов, це дозволяє їй набути навички прийняття рішень і навчитись формулювати їх привселюдно, а також навчитися брати відповідальність за свій вибір. Словесне вираження того, що ти думаєш, і висловлювання того, чого ти хочеш, – це основоположні навички, які будуть ефективно служити вашим дітям протягом усього життя.

«Так». І хоч відповідь «ні», як і раніше, час від часу необхідна для врегулювання певних ситуацій, аж надто часто батьківське «ні» чекає слушного моменту, щоб тут же бути вимовленим. Якщо ж ви, навпаки, зробите «так» флагманом ваших стосунків у сім'ї, ви виявите, що «ні» вам уже не доведеться казати так часто, як ви думаєте.

четвер, 10 грудня 2015 р.

В очікуванні Новорічно-Різдвяних свят.... і снігу

Так вже хочеться снігу! Новий Рік вже скоро. А снігу нема... Тож ми вирішили якось трішки почарувати. Вчора почали. І вже у нас за вікном (ну, якщо бути дуже прискіпливим, то на вікні) з'явились перші сніжинки... Ура! У нас падає сніг! Пурхають ангелята на хмаринках! Прямо у класі! А все завдяки нашими чарівникам і їхнім очманілим, дуже вмілим ручкам! Це ще не все! Продовження буде. Адже вікно у класі не одне!
В цьому творчому процесі ще й користь математична є! Адже сніжинки - симетричні! А симетрія - це краса! Правильне і обернене твердження: краса - це симетрія!
 Чарівниці, яких встигла впіймати своїм фотоапаратом!












понеділок, 7 грудня 2015 р.

З передової

Тільки що отримала звісточку із зони АТО. Перша наша посилочка уже дійшла до бійців.
Ось світлини від них (Дана переслала). Тримайтесь, дорогі наші! Ми з вами. Чекаємо з перемогою і молимось за вас! Хай береже вас Бог і наші ангелики.




Про вірус цифрового недоумства

http://www.credo-ua.org/2015/03/131314

 Шановні батьки, пропоную вам статтю, яка заставить замислитись кожного,хто небайдужий до майбутнього своїх дітей.








діти техніка
Нині світ з’їхав з глузду від гаджетів: смартфонів, планшетів та іншої цифрової техніки. Разом із ними у світ проникає «вірус цифрового недоумства».
 І це не жарт, а діагноз.
2007 року фахівці відзначили, що з кожним роком більшає дітей — представників «цифрового покоління», які страждають на розсіяність уваги, втрату пам’яті, низький
 рівень самоконтролю, когнітивні порушення, пригніченість і депресію. Дослідження показують, що в мозку таких дітей відбуваються зміни, подібні до тих, що настають 
після черепно-мозкової травми або на ранній стадії деменції — ослаблення розуму, яке зазвичай розвивається у старечому віці.
У це складно повірити, але середньостатистичний семирічний європеєць уже провів
 біля екрану більше року життя (по 24 години на добу), а 18‑річний — понад чотири
 роки!
Хочете сказати, що зараз зовсім інші діти? Так, діти інші, але мозок у них той самий,
 що був у людини тисячу років тому: 100 мільярдів нейронів, кожен з яких пов’язаний з 10 тисячами собі подібних.
Мозок потрібно розвивати й живити. Всі наші думки, дії, вирішення складних завдань і глибокі роздуми залишають сліди у мозку. «Ніщо не може замінити того, що діти
 отримають від власного, вільного й незалежного мислення, коли вони досліджують фізичний світ і стикаються з чимось новим», — стверджує професор психології
 Таня Бірон.
Ви будете шоковані, але від 1970 року радіус активності дітей (простору довкола 
дому, де діти вільно досліджують довколишній світ) скоротився на 90%! Світ до
 зменшився до екрану смартфона. Діти забули і, що ще гірше, просто не знають, що це таке — 
бігати під дощем, пускати кораблики, лазити по деревах чи просто балакати один
 з одним. Вони годинами сидять, втупившись у свій смартфон. Але ж їм необхідно 
розвивати м’язи, знати про ризики, які їм підготував світ, і просто взаємодіяти з друзями. «Дивовижно, як швидко сформувався зовсім новий тип середовища, де смак, нюх
 і дотик не стимулюються, де більшу частину часу ми сидимо перед екранами, а 
не гуляємо на свіжому повітрі, й не проводимо часу в розмовах у чотири ока», — зазначає Сьюзен Грінфілд. Нам справді є про що хвилюватися.
Мозок формується, коли є зовнішні стимули, і що більше їх буде — тим краще для мозку. Тому дуже важливо, щоб діти досліджували світ фізично, а не віртуально. Це так само потрібно мозкові, який росте, як і тисячу років тому.
Також дитині потрібен здоровий і повноцінний сон. Але нинішні діти неспроможні 
вийти з інтернету й відірватися від комп’ютерних ігор. Це сильно скорочує тривалість
 їхнього сну й провадить до порушень. Який може бути розвиток, коли ти втомлений 
і в тебе болить голова, а шкільні завдання ніяк не замап’ятовуються?!
Спитаєте, як же цифрові технології можуть змінити мозок дитини? По-перше, 
кількість зовнішніх стимулів обмежується через одноманітне проведення часу в інтернеті. Дитина не набуває необхідного їй досвіду, щоби розвинути важливі ділянки мозку, які відповідають за співпереживання, самоконтроль, ухвалення рішень…
 А що не працює, те відмирає. Адже в людини, яка перестала ходити, атрофуються м’язи ніг. Діти не звикли запам’ятовувати інформацію — їм простіше знаходити її 
в пошуковиках. Ось і проблеми з пам’яттю. Вони її зовсім не тренують.
Думаєте, що діти завдяки інтернету стали розумнішими? А чи знаєте, що нинішні
 11‑річні виконують завдання на такому рівні, який демонстрували восьми- і дев’ятирічні діти 30 років тому? Дослідники зазначають, що одна з головних причин цього — життя у віртуальному світі.
«Я побоююся, що цифрові технології інфантилізують мозок, перетворюючи його
 на щось подібне до мозку маленьких дітей, чию увагу привертає гудіння і яскраве 
світло, які не можуть зосереджуватися й живуть поточним моментом», — каже Сьюзен Грінфілд.
Мозок дитини найактивніше розвивається до п’ятирічного віку. Варто просто
 обмежити час використання різноманітних гаджетів і не давати їх як іграшки, «аби чимось заспокоїти» дитину. Стів Джобс, «гуру» цифрової індустрії, робив саме так. 
Його діти айпадом не користуватися взагалі, а інші гаджети їм заборонялося використовувати ночами та у вихідні.
Кріс Андерсон, головний редактор американського журналу «Wired», один з
 засновників 3D Robotics, також обмежує своїх дітей у користуванні гаджетами. 
Правило Андерсона — ніяких екранів і гаджетів у спальні! «Я, як ніхто інший, бачу
 небезпеку в надмірному захопленні інтернетом. Я сам зіткнувся з цією проблемою
 і не хочу, щоби ці ж проблеми були у моїх дітей».
Сини творця сервісів Blogger і Twitter можуть користуватися своїми планшетами і смартфонами не більше однієї години на день, а директор OutCast Agency обмежує користування гаджетами вдома до 30 хвилин на день. У його молодших дітей гаджетів немає взагалі.
Ось і відповідь на питання, що треба робити. Потурбуйся про наступне покоління. 
Подумай, яке майбутнє на них чекає через 10-20 років, якщо сьогодні вони 
проводять по півдня перед екранами своїх надрозумних пристроїв.
Звісно, тоді доведеться… займатися власними дітьми. Яке незносне життя!






Набагато легше купити дорогу цяцьку, аби дитина сиділа в куточку й не вимагала
 уваги… Але питання, нащо в такому разі ви народжували цю дитину — хіба вона вам непотрібна? Чи вона чужа й ви за неї не відповідаєте? Чи ви хочете за кілька років 
мати байдужого до вас самих співмешканця, для якого ваш дім — не більше ніж 
готель із обтяжливими обов’язками? Обмежувати дітям час (або й саму можливість, 
до певного віку) користування гаджетами не означає віддати їх вулиці, і нехай 
«щасливо розвиваються» по підворітнях. Ні сама по собі вулиця не розвиває, 
ні самі по собі технології не є чистим злом. Повсюди потрібна увага батьків, турботлива любов, уміння скерувати енергію та цікавість дитини у потрібному напрямку, а 
тим більше — здатність бути для дітей лідером, вести їх за собою, служити їм 
прикладом і бути авторитетом. Така дитина не вибере планшет з іграми замість
 можливості живої гри з братами-сестрами чи друзями, тим більше з мамою чи татом. І, до слова, така дитина не вибере планшет з іграми замість «нудної і нецікавої»
 молитви.
За матеріалами: ECONET


Джерело: CREDO

Вибирати -вам!






неділя, 6 грудня 2015 р.

Подарунок захисникам України

Вчора отримала повідомлення від Дани Яськів-Арнольд із Бремена. Радісна новина - купили джип для медиків , який днями поїде на передову . Автомобіль, на який збирали кошти волонтери в Україні і у Німеччині купили!  Його дуже потребують там, на передовій. для транспортування поранених та інших потреб. Кошти, які ми виручили під час Благодійного фестивалю української пісні, пішли на придбання необхідних медикаментів. Тож  і учні нашої школи зробили вклад у добру справу.
Громадський активіст Владислав Яськів передав бійцям в зону АТО і наші подарунки-обереги а також записи Благодійного фестивалю.
На світлині- помічники Дани з німецького міста Бремен. Щиро дякуємо їм за підтримку і допомогу.
А ще ми дуже пишаємося Даною і Владиславом. Адже вони - наші випускники.

Тарас-наш герой!

Один з ангеликів уже в машині. Із Бремена - на передову!

Владислав Яськів

Дана із колишньою вчителькою математики, директором школи із Бремена із українськими сувенірами, які я передала в Німеччину. Перед Різдвом у Бремені буде виставка -ярмарок, на якому учасники громадської організації "Колос" збиратимуть кошти на підтримку наших бійців в зоні АТО.  До речі "колос" - з німецької "сила", а українською - самі знаєте. Символічна назва.


субота, 5 грудня 2015 р.

Підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики.

Сьогодні у Тернополі відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики.  Вітаю призерів цього етапу. які є учнями ТЗОШ І-ІІІступенів №19.
Ними стали  :
шестикласник  
СОЛОНИНКА ЮРА -ІІ місце (набрав 29 балів) та 
учень 10-Б класу
МУДРИЙ ІГОР  -ІІІ місце ( 22 бали)
 А тепер пропоную розв'язання деяких задач:
9 клас


 Задачу 9.3 можна розв'язати по-іншому. Перенести усі доданки з правої частини у ліву. погрупувати і довести, що одержаний  у лівій частині вираз невід'ємний.

7 клас



8 клас



Далі буде.
" Перлини" із робіт учасників олімпіади (9 клас)