субота, 26 липня 2014 р.

Заповіді великих педагогів для батьків

Якщо ви хочете бути справді хорошими батьками, то повинні перечитувати ці мудрі думки хоча б раз  на рік.
 19 заповідей Марії Монтессорі для батьків 




http://www.adme.ru/vdohnovenie-919705/19-zapovedej-marii-montessori-dlya-roditelej-682705/










10 заповідей Януша Корчака для батьків




http://www.adme.ru/vdohnovenie-919705/10-zapovedej-yanusha-korchaka-dlya-roditelej-680255/


Справжнє ім'я Генрік Гольдшмідт. Народився 22липня 1879 року ( за деякими джерелами 1878). 135 років з дня народження минуло кілька днів тому. Польський лікар. педагог, офіцер польської армії, письменник , публіцист єврейського походження.  Загинув 6 серпня 1942 року у польському концтаборі в Треблінці разом із своїми вихованцями. Польський єврей, який все життя заявляв про свою приналежність до обох націй.
 Цікаво прочитати:

 Дітям і батькам


Можна читати онлайн
російською

http://www.lib.ru/KIDS/KORCHAK/rebenok.txt
  • http://lib.misto.kiev.ua/KIDS/KORCHAK/rebenok.txt


  • Право на повагу. — Упоряд. І. 
  • Ковальчук, пер. з пол. І. Ковальчук, Б. Матіяш, Р. Свято. — К.: Дух і літера, 2012.
  • Пригоди короля Мацюся. — Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. — 534 с. (на основі перекладу Богдана Чайковського попередніх років, за участі Богдани Матіяш; уривки, що не увійшли в радянські видання);
  • Дитя людське: Вибрані твори. — Київ: Дух і літера, 2007. — 536 с., переклад Володимира Каденка, Олександра Ірванця і Костянтина Москальця;
  • На самоті з Богом. Молитви тих, котрі не моляться. — Київ: Дух і літера, 2003. — 66 с., переклад з польської О.Ірванця;
  • Правила життя. — Київ: Молодь, 1989, 320 с., переклад з польської Юрія Попсуєнка;
  • Мацюсеві пригоди., К.: Веселка, 1968, 1978, переклад з польської Богдана Чайковського;
  • Як любити дітей., К., 1978.


Про Корчака

  • Йоанна Ольчак-Ронікер. Януш Корчак. Сторінками біографії. Пер. з польської Андрія Павлишина. — К.: Дух і літера, 2012.

Фільми про Я.Корчака


  • «Ви вільні, лікарю Корчак» (нім. Sie sind frei Doktor Korczak) — німецький фільм, режисер — Алєксандр Форд, 1975. Про останні роки життя Януша Корчака, роль якого грає Лео Ґенн.
  • «Корчак» — польський фільм, режисер — Анджей Вайда, сценарій Аґнєшки Голланд, 1990. Присвячений долі доктора Корчака, фрагментарно торкається нацистського злочину щодо дітей-сиріт і їхніх вихователів під час здійснення акції Reinhardt. У ролі Корчака — Войцєх Пшоняк.




А взагалі для батьків цікавим буде сайт http://www.adme.ru/

пʼятниця, 11 липня 2014 р.

SOS! Про результати ЗНО-2014 з математики

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук поділився враженнями від результатів зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл у 2014 році. За його словами якість середньої освіти в країні не викликає оптимізму.

"У цілому я маю сказати, що загальне враження від якості нашої загальної середньої освіти після зовнішнього оцінювання не є оптимістичним. Я б навіть сказав, що воно є дуже і дуже прикрим", - сказав Лікарчук під час прес-конференції у Харкові, повідомляє УНІАН.

Він зазначив, що з тестом ЗНО з математики не впоралися 43% абітурієнтів (набрали до 10 балів), жоден абітурієнт в Україні не набрав максимальної кількості балів із фізики, з біології максимальну кількість балів набрав 1 учасник із 80 тисяч абітурієнтів.

"Ми можемо говорити, що ситуація з природничо-математичною освітою в Україні, а природничо-математична освіта, хто б там не говорив, вона визначає майбутнє, майбутнє науки, майбутнє технологій, майбутнє суспільного розвитку, це питання національної безпеки, природничо-математична освіта в Україні… Час кричати SOS", - констатував Лікарчук. 

(http://osvita.ua/test/42039/
Серед головних проблем середньої освіти Лікарчук назвав підручники, навчальні плани, якісний склад педагогічних працівників, відмінність між рівнем освіти в селі та в місті та наявність різниці між рівнем освіти в окремих міських школах.


http://osvita.ua/test/rez_zno/41838/

Результати учасників ЗНО з математики у 2014 році:
Результат
Кількість учасників
У % до кількості тих, хто взяв участь в тестуванні
від 100 до 123,5 балів
9 653
7,11
від 124 до 150 балів
55 857
41,16
від 150,5 до 180 балів
60 362
44,48
від 180,5 до 190 балів
6 740
4,97
від 190,5 до 199,5 балів
3 023
2,23
200 балів
73
0,05



Треба щось робити!

Геометрія крізь фотооб'єктив

Вітаю!
Сьогодні я розпочну нову рубрику "Геометрія крізь фотооб'єктив". Вона буде пов'язана із одним із моїх захоплень- фотографією. А оскільки геометрія теж моє захоплення, то чому б не поєднати? Кожного разу я пропонуватиму вам, дорогі мої читачі, світлину, на якій буде зовсім не геометричний предмет. А ми разом спробуємо знайти у ньому геометрію. Повірте, що ви подивитесь на світ зовсім іншими очима.  Отож, сьогодні перша світлина. Я зробила її під час недавньої прогулянки із внуком. Прогулянки з фотоапаратом спонукають дивитись не лише по боках, догори , а й під ноги.  І раптом...



 Якщо ви просто перехожий, то для вас це просто гілочка, яку зірвав вітер із дерева, і її тінь. А якщо ви хоч трохи геометр. то ви подивитесь на цю штуку зовсім інакше... Що приходить на думку перше? Ну, мабуть, що це така собі пірамідка трикутна. у якій проведена висота.  Вже добре, тепліше. А що ж про тінь? Десятикласники скажуть, що тут є проектування. Майже попали! Але яке? Паралельне? Ні! Ортогональне? Теж не схоже...
 Так що ж тоді? У геометріїї є така штука - ПЕРСПЕКТИВА. Про неї знають художники, фотографи, архітектори - люди мистецтва.
Так от , перспектива - це спосіб зображення фігур, основою якого є ЦЕНТРАЛЬНЕ ПРОЕКТУВАННЯ.
Для отримання перспективного зображення будь-якого предмета необхідно з вибраної точки простору (центру перспективи) провести промені через усі точки даного предмету. На шляху цих променів ставлять ту поверхню, на якій хочуть отримати зображення. У перетині проведених променів із поверхнею отримують шукане зображення предмета.
У нашому випадку центром перспективи є сонце, поверхня, на яку проектують - асфальтова доріжка,  тінь - отримане зображення нашої гілочки, що має форму піраміди.
Ось така геометрія!
До слова, центральне проектування вивчається у нарисній геометрії. Нарисна геометрія - це розділ геометрії, в якому просторові форми предметів і відповідні геометричні закономірності вивчаються і досліджуються за допомогою їхніх зображень на площині.

А ось як будують тінь у перспективі художники








Спробуйте побачити у квітці шипшини геометрію!  Тренуємось!