З 1641 по 1649 рік сім'я Паскалів мешкала в Руані. У цей час 18-річний Б. Паскаль винайшов арифмометр для спрощення дій додавання і віднімання, займався фізичними дослідженнями, а також так званим арифметичним трикутником (трикутником Паскаля), комбінаторикою і деякими іншими проблемами. Повернувшись до Парижа, Б. Паскаль працював над задачами з теорії ймовірностей. Пізніші геометричні дослідження кривих, зокрема циклоїди. дають підставу вважати Б. Паскаля одним із попередників Г. Лейбніца та І. Ньютона в справі створення числення нескінченно малих. З іменем Паскаля пов'язаний також метод математичної індукції.
Паскалеві «Думки», мають дивовижну долю. Попри виразну незавершеність, вони незмінно привертають інтерес не лише дослідників, але й, передовсім широкої публіки. Секрет успіху – в дивовижному поєднанні витонченої логічної аргументації з яскравою образністю і літературною силою. Не встигши написати переконливу і загальнодоступну Апологію релігії, автор спромігся відкрити шлях до зацікавленого діалогу через парадоксальне підваження засад буденного досвіду, доступного всім і кожному. Досвіду цілком сучасного, адже Паскаль у ХVІІ столітті намагався зарадити духовній кризі, що набула виразності лише нині.
http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=43222
Джерела та література для написання рефератів
1.А. Н. Боголюбов. Математики . механики. Биографический справочник.Киев. Наукова думка. 1983 год
2. А. С. Бугай. Короткий тлумачний математичний словник. Державне учбово-педагогічне видавництво "Радянська школа". Київ-1964.
3.Ірен Роздобудько. Про Блеза Паскаля. Жаринка з хатнього вогнища.Серія "Життя великих дітей". Київ. Видавництво "Грані-Т". 2010
До речі, книга Ірен Роздобудько - надзвичайно цікава! Прочитайте - не пошкодуєте.
4.http://znaniya-sila.narod.ru/people/013_00.htm
5 Цитати Блеза Паскаля http://www.genialnee.net/authors/Blaise_Pascal/
Спасибо, очень своевременный пост.
ВідповістиВидалитиРада, что пригодится))
Видалити