Шановні батьки! У вашому житті настає важливий відповідальний момент- ваша дитина за якісь кілька місяців матиме звання "ВИПУСКНИК". Ви вперше - мама чи тато випускника? А, може , і не вперше. Але, напевне , і в цьому випадку, все як перший раз. Хвилювання, переживання, зменшення кількості нервових клітин. Отож, щоб легше пережити той складний період у вашому житті і в житті вашої дитини, потрібно налаштуватись на те, що ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ. А допоможе ( я щиро сподіваюсь на це)
Пам'ятка турботливим батькам випускника
До складання ДПА - підготовка, яка починається з першого дня навчального року
Перш за все ознайомтеся з порядком проведення державної підсумкової атестації учнів. Зазвичай про це можна завжди дізнатись. відвідавши сайт МОН України mon.gov.ua
Серед предметів, які складають випускники, є обов'язкові і ті, які обирають учні.
З'ясуйте бажання дитини щодо вибору навчального предмета, з якого вона складатиме державну підсумкову атестацію, і мотиви. Чому саме той предмет а не інший? Це- важливо. Переконайтеся, що вибір вашої дитини
правильний.
Переконайте дитину, що до ДПА потрібно готуватися з першого дня, а не відкладати на "після Нового року".
Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів. Пригадайте важливі моменти з цього досвіду. Ви ж не хочете, щоб син чи донька повторили ваші помилки?
Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА, адже їй треба готуватись паралельно і до інших уроків, з яких нема ДПА.
Якщо ви вирішили, що справитесь без репетитора, то будьте готові, не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й
щось підказати їй. Доведеться і вам щось пригадати із шкільної програми.
Не забувайте стежити за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад, 45 хвилин навчається, 10 - відпочиває).
Пам'ятайте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після
закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти
спати.
Постійно підтримуйте дитину, підбадьорюйте, а головне- вірте в неї. Це додасть їй впевненості у своїх силах.
Під час складання ДПА
Не стійте під дверима школи! Спокійно вирушайте на роботу чи у справах і чекайте дзвінка від дитини. Вона обов'язково вам зателефонує після завершення іспиту.
Будьте впевнені у знаннях вашої дитини.
Не
хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже
вона відчуватиме ваш неспокій.
Після складання ДПА
Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА. Нижчий бал, ніж той, на який сподівались - це не кінець життя, не катастрофа!
Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА з інших навчальних
предметів.
Немає коментарів:
Дописати коментар